Dlaczego warto zdecydować się na drewniane schody

Od wielu lat schody drewniane cieszą się dużą popularnością wśród właścicieli nieruchomości.

Jeśli schody są odpowiednio zaprojektowane, wykonane i zamontowane, będą służyć przez długi czas i wzbogacą wystrój każdego domu. Idealne schody muszą pasować nie tylko do wnętrza domu, ale również do twoich potrzeb. Poruszając się po schodach w dowolnym kierunku nie powinieneś odczuwać dyskomfortu, klatka schodowa nie może być zbyt wąska czy niebezpieczna. Szerokość schodów powinna również zapewniać łatwy dostęp do piętra. Schody nie powinny powodować dyskomfortu i powodować poczucia zagrożenia czy upadku.

Dlaczego warto zdecydować się na drewniane schody

Drewniane schody mogą pięknie podkreślić wnętrze

Jeśli chodzi o mycie schodów, możesz użyć łagodnego płynu do naczyń rozcieńczonego w wodzie, aby ich powierzchnie zostały wyczyszczone i odkażone. Po prostu unikaj używania ostrych lub ściernych środków czyszczących, aby zapobiec uszkodzeniu wykończenia drewnianych schodów.
Drewno schodowe jest powoli i odpowiednio suszone. Zapobiega to kolejnym pęknięciom spowodowanym wysychaniem. W sprzedaży znajdziesz różnorodne modele i kształty klatek schodowych, które możesz dobrać w zależności od wielkości pomieszczenia i swoich potrzeb.

Klatki schodowe w kształcie litery U składają się zazwyczaj z dwóch ciągów schodów biegnących w przeciwnych kierunkach, ze spocznikiem na zakręcie. Są też ciekawsze wizualnie niż zwyczajne i proste schody. Co więcej, zajmują mniej liniowej powierzchni podłogi i mogą być przydatne przy projektowaniu narożnych klatek schodowych. Schody zabiegowe są bardzo podobne do schodów w kształcie litery L, z wyjątkiem tego, że nie mają spoczników. Zamiast tego schody są ciągłe i przybierają kształt klina podczas skręcania.

W mniejszych klatkach schodowych najczęściej instaluje się zakrzywione schody, które nie tworzą koła, jak spiralne lub okrągłe schody, a zamiast tego mają być główną cechą projektu. Taka elegancka klatka schodowa będzie odpowiednim wyborem dla każdego stylu domu. Pomijając wizualne efekty, jakie mają trwałe drewniane SCHODY ORZESZE, istnieją również inne korzyści z zainstalowania ich w domu. Dzięki profesjonalnemu montażowi i odpowiedniej obróbce schody drewniane mogą wyglądać świetnie przez wiele lat.