Uniwersalne palety EURO przeznaczone do transportu towarów

Obecnie palety euro wykorzystuje się powszechnie w logistyce, paleta euro początkowo została opatentowana w roku 1961.

Z pewnością był to duży sukces jeżeli chodzi o standaryzacje palet, początkowo stosowano je w transporcie kolejowym, obecnie stosuje się je w każdym rodzaju transportu. Wymiar palety to 120 x 80 x 14,4 cm Najczęściej jest to paleta drewniana, warto zwrócić uwagę iż są te palety masywne na których przewożone są różnego rodzaju towary.

Uniwersalne palety EURO przeznaczone do transportu towarów

Dlaczego warto wykorzystywać palety EURO?

Palety euro można rozładowywać za pomocą standardowych wózków widłowych, paleta tego rodzaju charakteryzuje się z pewnością dużą uniwersalnością. Oczywiście palety euro posiadają swoje cechy charakterystyczne będzie to znak EURO w owalu, znak znajdziemy na jednym ze wsporników, dodatkowo także oznaczone są za pomocą numeru licencji oraz miesiąca i roku produkcji. Dzięki standaryzacji można palety wymieniać, kiedy przykładowo przyjeżdża transport do firmy zostawia towar na paletach natomiast zabiera od dostawcy wolne palety. W tym przypadku możemy przewozić towar o wadze do 1500 kg, należy oczywiście pamiętać aby towar był rozmieszczony równo na całej palecie. Najczęściej waga jednej europalety to 25 kg, oczywiście waga wynika z użycia drewna, należy pamiętać iż są to solidne palety które muszą wytrzymać duży nacisk.

Firmy transportowe, zajmujące się sprzedażą towarów, magazynowaniem z pewnością potrzebują dużej ilości palet, z czasem palety się zużywają, łamią, dlatego też często poszukują one dostawców. Naturalnie możemy znaleźć firmy które zajmują się produkcją i sprzedażą palet nowych czy też palet używanych. Oczywiście oferowane palety są suche oraz czyste, w tym przypadku warto zwrócić uwagę iż niekiedy palety mogą być zabrudzone olejem, dlatego też należy poszukiwać dostawcy który zapewni nam palety wysokiej jakości. Oczywiście powinny być to palety które są oryginalne, tak aby zgadzała się ich wielkość oraz wytrzymałość.

Jeżeli interesują nas palety możemy skontaktować się z firmą która prowadzi skup i sprzedaż palet w Warszawie, będziemy mogli kupić dużą ilość palet, mogą być to także różne palety przemysłowe o nieco innych wymiarach. Możemy także zamówić palety wraz z dostawą, z pewnością będzie to bardzo wygodna forma jeżeli będziemy musieli szybko pozyskać palety euro.