Certyfikat ITIL jest przydatny w branży IT

Chociaż istnieje wiele korzyści z kursu ITIL i różnych certyfikatów, spójrzmy na najważniejsze korzyści wynikające z posiadania takiego szkolenia. Jeśli posiadasz certyfikat ITIL, masz lepszy wgląd w ramy ITIL, dzięki czemu możesz lepiej zarządzać pracą.

Ponadto będziesz w stanie docenić potrzebę i zastosowanie procesów oraz działań w ITIL. Dzięki temu będziesz mógł pracować wydajniej i być wydajniejszym zasobem w firmie. Po ukończeniu kursu ITIL, jeśli również ukończyłeś certyfikat, masz lepsze perspektywy zatrudnienia. W porównaniu z innymi niecertyfikowanymi kandydatami masz przewagę w sferze ITSM. Co więcej, jako certyfikowany specjalista ITIL, Twoja skala wynagrodzeń również znacznie wzrasta. Średnie wynagrodzenie dla profesjonalistów posiadających certyfikat ITIL może wzrosnąć o ponad 15 procent. Chociaż wynagrodzenia mogą się różnić w zależności od lokalizacji i doświadczenia, po kursie ITIL prowadzącym do certyfikacji istnieje wyraźny wzrost wynagrodzenia. Dzięki kursowi i posiadaniu certyfikacji ITIL na swoim koncie zyskujesz wiedzę i umiejętności zarządzania usługami w organizacji. Zarówno kierownictwo wyższego szczebla, jak i współpracownicy doceniliby Twoją zdolność do skutecznego zarządzania usługami i procesami. Ponieważ kurs ITIL daje wgląd w ramy tej struktury, możesz poznać terminologię wspólną dla różnych branż i krajów.

Dlatego mówisz wspólnym językiem z różnymi klientami i programistami.

Dzięki certyfikacji ITIL poznasz dopasowanie biznesu do usług i infrastruktury IT. W związku z tym rozumiesz duży obraz, a tym samym wnosisz cenny wkład w każdą organizację, co z kolei czyni cię bardzo poszukiwanym pracownikiem w firmie. Zatem certyfikacja itil to świetny sposób, aby twoja wiedza i doświadczenie przemawiało za Ciebie. Certyfikaty ITIL są uznawane na całym świecie i cieszą się dużym zainteresowaniem w wielu branżach. Jeśli planujesz karierę w zarządzaniu infrastrukturą IT, to powinieneś mieć taki certyfikat.