W gabinetach stomatologicznych oferowane są różnorodne zabiegi

Dorośli częściej niż dzieci i nastolatki cierpią na niektóre schorzenia, takie jak ograniczenie przepływu krwi w dziąsłach i zębach czy próchnica korzeni.

Może również wystąpić zapalenie dziąseł i utrata kości brzeżnej. Jednak problemy te są łatwe do zidentyfikowania przez doświadczonego stomatologa i można je bez problemu wyleczyć.

W gabinetach stomatologicznych oferowane są różnorodne zabiegi

Wybierz odpowiedni gabinet stomatologiczny

Białe wypełnienia kompozytowe są mile widzianą alternatywą dla ciemnych, nieestetycznych wypełnień amalgamatowych. Wypełnienia kompozytowe są dostępne w różnych kolorach zębów, zaprojektowanych tak, aby pasowały kolorystycznie do naturalnej struktury zęba, a zatem są ledwo odróżnialne od otaczających zębów. Dodatkowymi zaletami zamiany ciemnych wypełnień na biały kompozyt jest długa żywotność odbudowy kompozytowej, mniejsza utrata struktury zęba, ponieważ wymagane jest mniejsze, bardziej zachowawcze przygotowanie, brak przestojów, ponieważ wypełnienie kompozytowe jest twarde po zakończeniu zabiegu, nie wspominając o tym, że jest o wiele bezpieczniejsze rozwiązanie niż wypełnienia amalgamatowe na bazie rtęci.

Leczenie kanałowe polega na leczeniu miazgi zęba lub nerwu i wykańczaniu go koroną lub wypełnieniem dentystycznym. Leczony ząb jest zamykany wypełnieniem lub koroną w kolorze zęba, która zapewnia nowy i piękny wygląd. Może nas to również uchronić przed utratą zęba na skutek postępowania infekcji. Gabinety stomatologiczne zapewniają wysokiej jakości leczenie kanałowe, które przywraca zarówno funkcjonalność, jak i estetykę zębów. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę cel każdego zabiegu i zdecydować o odpowiednim sposobie postępowania w najlepszym interesie pacjenta.

Co gdy w zębie pojawi się duży ubytek, należy usunąć więcej struktury zęba, aby go wypełnić. Jeśli masz ząb, który przez lata był wielokrotnie wypełniany, często pozostaje bardzo mało tkanki zęba, z którym można pracować. Stosowany materiał kompozytowy należy przykleić do zęba za pomocą adhezji. Gabinet stomatologiczny znajdziesz na stronie tendent-stomatologia.pl – Stomatolog w Chorzowie oferuje szeroki zakres zabiegów. Jeśli pozostanie bardzo mało naturalnej powierzchni zęba, połączenie będzie słabe i wypełnienie zawiedzie. Wtedy można rozważyć założenie korony stomatologicznej, która pozwoli nam odbudować ząb, aby zachował on swoją funkcjonalność.

Previous article

Dlaczego warto zdecydować się na drewniane schody

Next article

Jak wydajny jest system gruntowej pompy ciepła?