Trzeba poznać kilka kwestii zanim zdecydujemy się na panele fotowoltaiczne

Gdy właściciel domu podejmie decyzję o przejściu na energię słoneczną, musi podjąć wiele decyzji, a jedną z pierwszych jest taka, ile paneli słonecznych zainstalować w domu.

Istnieje jednak różnica klas mocy paneli, różnych marek i zakresów, dlatego należy skupić się na całkowitym rozmiarze systemu w kilowatach, a nie tylko na liczbie paneli fotowoltaicznych. Instalując panele fotowoltaiczne powinieneś dążyć do maksymalizacji dostępnego zwrotu z inwestycji i dokładnie rozważyć bieżące zużycie energii, mając na uwadze także przyszłe okoliczności. Weź również pod uwagę, że o wiele łatwiejsze i tańsze jest zainstalowanie większego systemu słonecznego niż jego rozbudowa w dłuższej perspektywie. Twój układ słoneczny generuje energię elektryczną w godzinach szczytu dziennego, a wszelka energia elektryczna wyprodukowana w tym czasie, która nie zostanie zużyta, może zostać zmagazynowana w specjalnej baterii, jeśli zdecydujesz się na jej instalację. W nocy, kiedy twój układ słoneczny nie wytwarza energii, lub w pochmurne dni, kiedy słońce nie świeci, prawdopodobnie będziesz musiał pobierać energię elektryczną z sieci. Trzeba poznać kilka kwestii zanim zdecydujemy się na panele fotowoltaiczne

Jeśli jednak zainwestowałeś w magazynowanie baterii słonecznych, będziesz w stanie zmagazynować część nadwyżki energii i zamiast tego wykorzystać tę zmagazynowaną energię na przykład w bardzo pochmurne dni lub w nocy.

Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę, aby upewnić się, że masz w domu system fotowoltaiczny o odpowiedniej wielkości. Ze względu na ruch słońca w ciągu dnia istnieją pewne orientacje umiejscowienia paneli fotowoltaicznych na dachach, które pozwolą twoim panelom generować więcej energii, a fotowoltaika Konin zawsze bierze to pod uwagę. Jest jeszcze kilka innych elementów, które należy wziąć pod uwagę, planując rozmieszczenie systemu fotowoltaicznego na dachu. Drzewa, wyższe budynki lub inne konstrukcje, które rzucają stały cień na dach, mogą mieć duży wpływ na zdolność wytwarzania energii przez panele słoneczne. Całkowicie płaski dach nie jest dobrym wyborem dla paneli słonecznych, natomiast dach nachylony pod kątem 15 do 35 stopni jest idealnym miejscem do montażu paneli fotowoltaicznych.