Jak często należy umawiać się na wizytę u kosmetyczki

To, jak często potrzebujesz zabiegów pielęgnacyjnych lub odmładzających wykonywanych w salonie kosmetycznym, zależy przede wszystkim od rodzaju i stanu twojej skóry.

Jeśli masz tłustą skórę, która ma skłonność do trądziku i wyprysków, potrzebujesz zabiegu na twarz raz na dwa tygodnie do czasu ustąpienia problemów. A jeśli masz skórę mieszaną, suchą lub normalną, wizyta u kosmetyczki raz w miesiącu wystarczy.

Jak często należy umawiać się na wizytę u kosmetyczki

Wybierz odpowiedni salon kosmetyczny w Katowicach

Częstotliwość wykonywania zabiegów na twarz zależy od problemu, z jakim się zmagasz. Jeśli masz przebarwienia lub matową i zmęczoną skórę lub zmarszczki lub utratę jędrności skóry związane z zaniedbaniami lub naturalnym procesem starzenia się, możesz skorzystać z bardziej zaawansowanych procedur pielęgnacyjnych, jak mezoterapia czy zabiegi z użyciem lasera. Przed każdym zabiegiem porozmawiaj ze swoim estetykiem i poinformuj go, jeśli masz alergię na jakiś produkt lub składnik. W przypadku przyjmowania leków lub maści na skórę, przed nałożeniem innego produktu na twarz skonsultuj się z lekarzem i estetykiem. Jeśli któryś składnik nie jest dla ciebie odpowiedni, natychmiast poinformuj o tym kosmetyczkę.

Prawidłowe dbanie o stopy i dłonie również jest istotne. Manicure i pedicure często wygląda fantastycznie i robi się je ze względów estetycznych, ale dodatkowo może zapobiegać infekcjom czy uszkodzeniom paznokci. Osoby, które często dbają o stopy i dłonie, mogą znacznie zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia chorób i zaburzeń związanych z uszkodzeniami macierzy paznokcia. Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek zabiegu z użyciem produktów kosmetycznych zawsze wykonaj test płatkowy. Pomoże ci to dowiedzieć się, czy produkty, które będą używane, będą pasować do twojej skóry, czy nie. Jeśli masz wrażliwą skórę, powinnaś szczególnie uważać.

Szeroką ofertę zabiegów pielęgnacyjnych zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, posiada Salon kosmetyczny w Katowicach. Unikaj wychodzenia na słońce zaraz po zrobieniu jakiegokolwiek zabiegu w okolicach twarzy. Używaj kremu z odpowiednim filtrem przeciwsłonecznym, zakładaj również czapkę z daszkiem na dworze przez co najmniej tydzień po zabiegu. Nie poddawaj się zabiegowi na twarz, jeśli masz siniaki, zranienia lub oparzenia na twarzy, poczekaj, aż wszystko się zagoi.