Podatek VAT z zagranicy jak odzyskać?

Wiele osób interesuje się tym, w jaki sposób można odzyskać podatek vat, który został zapłacony poza granicami kraju. To, dlatego że wiele osób, które mają firmy korzysta z wyjazdów i zakupów. Jeśli płacimy się vat w paliwie, ale również w restauracji to wszystko można będzie odzyskać.

Trzeba będzie postarać się to zrobić nie wcześniej jak dziewięćdziesiąt dni od momentu powrotu jak i również nie później niż po roku podatkowym. Trzeba terminów pilnować i wtedy na pewno otrzymamy zwrot podatku aczkolwiek nie jest to wcale takie oczywiste. Do uzyskania zwrot podatku vat z zagranicy, komu przysługuje konieczne jest spełnienie kilku ważnych warunków. Pierwszy warunek to posiadanie zarejestrowanej firmy w Polsce. Wtedy można starać się w innych krajach UE o zwrot podatku. Trzeba być czynnym płatnikiem vat. Później trzeba złożyć deklaracje, która ma na celu wskazanie, o co nam chodzi i jaka kwota wchodzi w grę. Trzeba będzie tego pilnować, bo jakikolwiek błąd w dokumentach oznacza wzywanie do urzędu i naprawianie tego wszystkiego.

Załatwianie wszystkich formalności

Najpierw musimy wysłać dokumenty o zwrot podatku do naszego urzędu skarbowego. Tam sprawdzają czy mamy firmę i czy jesteśmy płatnikiem vat. Jeśli to się zgadza i sprawdzą dokumenty, które są dołączone to teraz następuje przesłanie dokumentów do urzędu skarbowego drugiego państwa. Jeśli mamy kilka państw to kilka takich wniosków trzeba będzie złożyć. Trochę jest załatwiania, ale jeśli w grę wchodzą bardzo duże kwoty to na pewno trzeba będzie na to znaleźć czas i w ten sposób odzyskać sporo pieniędzy. Skoro te pieniądze nam się należą to trzeba wykorzystać okazje i to zrobić tak skutecznie jak się tylko da. Trzeba będzie przygotować się z dokumentami tak żeby na czas ze wszystkim się wyrobić, a wtedy w kilka miesięcy pieniądze będą na naszym koncie. W szczególnych sytuacjach można czekać nawet osiem miesięcy na zwrot podatku vat z zagranicy. To długi czas, ale jest tak wtedy, kiedy wniosek zawiera bardzo dużo błędów.

Previous article

Estetyczne wkłady do szuflad