Płytki na ścianach pokoju to nowatorski pomysł

Jeśli chcesz odmienić wygląd swojej podłogi, zastanów się nad płytkami. Kolorowe ceramiczne płytki sprawią, że nawet nudna podłoga kuchenna stanie się centralnym punktem projektowania przestrzeni.

Podczas gdy większość ludzi nie myśli o podłogach czy ścianach w salonie jeśli chodzi o układanie kafelków, płytki porcelanowe mogą nadać elegancką atmosferę w głównym pomieszczeniu w domu. Ponieważ teraz można kupić płytki, które odzwierciedlają ciepły wygląd naturalnego twardego drewna lub prawdziwego kamienia, możesz mieć zalety płytek razem z wyglądem innych materiałów podłogowych czy ściennych.

Zwłaszcza jeśli mieszkasz w gorącym i wilgotnym klimacie lata, posadzka w salonie sprawi, że przestrzeń będzie bardziej komfortowa. Gres porcelanowy będzie przyjemny w dotyku, ale nie zatrzyma dużo ciepła, podobnie jak podłogi drewniane czy wykładzina.

Inne zalety płytek obejmują trwałość, łatwość czyszczenia plam i praktycznie zerową konserwację, w przeciwieństwie do innych materiałów, takich jak naturalne drewno lub kamień. Gres porcelanowy jest również ekologiczny, jest niealergiczny i nie zawiera lotnych związków organicznych. Jeśli masz otwarty plan podłogi, a salon połączony jest z jadalnią i kuchnią, możesz stworzyć piękny projekt podłogi z płytek, który płynnie przepłynie przez całą przestrzeń. Alternatywnie możesz użyć jasnego koloru lub mozaiki, aby stworzyć wizualne przerwy w przestrzeni i zwiększyć zainteresowanie projektem. Jeśli wybierzesz drewnopodobne lub kamienne kafelki, będą one wyglądać oszałamiająco jako płytki ścienne do salonu, szczególnie w bardziej tradycyjnych lub rustykalnych przestrzeniach. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli nie chcesz montować prawdziwego drewna czy kamienia. Jeśli masz w domu dzieci i osoby starsze, bardzo ważne jest, aby zainstalować płytki antypoślizgowe. Łazienka jest takim miejscem, w którym mogą zdarzyć się wypadki, szczególnie pod prysznicem, dlatego zaleca się montować w takich miejscach płytki, które będą bezpieczne dla użytkowników.