Każdy z nas może czasem potrzebować pomocy prawnika

Większość ludzi nie zatrudnia na co dzień prawników i nie jest przyzwyczajona do kontaktu z adwokatem.

Może to sprawić, że będą w gorszej sytuacji, jeśli nie będą wiedzieć, czego powinni się dowiedzieć od prawnika przed jego zatrudnieniem. Przed zatrudnieniem adwokata należy uzyskać informacje nie tylko o kosztach jego porad i pracy, ale również w jakiej dziedzinie prawa się specjalizuje, i o wielu innych aspektach relacji prawnik-klient.

Każdy z nas może czasem potrzebować pomocy prawnika

Porad prawnych z różnych dziedzin udzieli kancelaria adwokacka BPG w Katowicach

Na tym polega sedno twoich relacji biznesowych z prawnikiem, że płacisz za usługę, więc nie musisz się wstydzić przedyskutowania tej sprawy z kancelarią adwokacką. Powinieneś także dowiedzieć się, co otrzymasz w zamian za te opłaty. To są pierwsze rzeczy, o które powinieneś zapytać prawnika podczas pierwszego spotkania lub konsultacji. Rzeczywiście, niektórzy prawnicy pobierają opłatę za wstępną konsultację, więc powinieneś o tym wiedzieć, zanim pójdziesz po informacje i dostaniesz rachunek. Jeśli kancelaria prawna nie poda ci żadnych informacji na temat opłat podczas pierwszej rozmowy telefonicznej, po prostu skontaktuj się z inną.

Najczęstszym rodzajem rozliczeń są stawki godzinowe, kiedy adwokat rozlicza się za swój własny czas i czas swoich asystentów według określonej stawki za godzinę, co oznacza, że płacisz dokładnie za ilość pracy, którą wykonuje dla ciebie kancelaria adwokacka. Pamiętaj, że koszty, takie jak kopie, rozmowy telefoniczne, opłaty za protokoły sądowe, opłaty pocztowe i inne dodatkowe opłaty będą prawdopodobnie oddzielone od opłat prawników, więc pamiętaj, aby o to zapytać. Chociaż prawnicy są bardzo zajęci, muszą priorytetowo traktować udzielenie odpowiedzi klientowi, aby mieć z nim efektywną relację. Ogólnie rzecz biorąc, prawnicy, którzy nie potrafią szybko reagować, postępują w ten sposób, ponieważ brakuje im odpowiedniego personelu pomocniczego. Powinieneś zapytać prawnika, jak zareaguje na twoje bieżące potrzeby, jak szybko może oddzwonić i czy adwokat ma w biurze kogoś, kto odpowie na pytania, jeśli się pojawią, a ty potrzebujesz szybkiej odpowiedzi.

W wielu sprawach może nam udzielić fachowych porad prawnych kancelaria adwokacka BPG w Katowicach. Mogą być to konsultacje z zakresu prawa pracy, prawa rodzinnego, karnego, spadkowego czy administracyjnego.