W jaki sposób usuwać wgniecenia z powierzchni blachy pojazdu?

Zły stan naszej karoserii możemy często nieco poprawić poprzez niwelację różnego rodzaju wgnieceń, obecnie stosowanych jest wiele ciekawych metod które pozwalają na wyrównanie wgnieceń blachy bez konieczności interwencji lakiernika, warto zwrócić uwagę iż nawet w przypadku kilkuletnich samochodów mogą pojawić się małe wgniecenia na różnych częściach karoserii, może być to spowodowane uderzeniem o inny pojazd czy też słupki podczas parkowania, dodatkowo na parkingu inny kierowca otwierając drzwi może także uderzyć się w naszą karoserię.

W jaki sposób usuwać wgniecenia z powierzchni blachy pojazdu?

Skuteczne metody usuwania wgnieceń z naszego auta przy pomocy PDR

Dodatkowo karoseria może ulec uszkodzeniu kiedy auto stoi na parkingu podczas gradu czy też w czasie kiedy z drzew spadają owoce, orzechy, żołędzie które zostawiają co prawda nie duże wgniecenia jednak jeżeli umyjemy samochód spojrzymy na niego w czasie słonecznej pogody zauważymy iż blacha może być niedoskonała.

Wówczas może przydać nam się usługa PDR czyli wyrównanie blachy przez specjalistę który doprowadził ją do pierwotnego stanu. Oczywiście w tym przypadku można stosować różne techniki.

W przypadku kiedy wgnieciona jest duża powierzchnia możemy spróbować metody termicznej zatem możemy podgrzewać i ochładzać na zmianę powierzchnię naszej karoserii, posiada ona pewnego rodzaju pamięć która pozwala na powrót do pierwotnego kształtu. Oczywiście w wielu przypadkach, zwłaszcza jeżeli są to małe wgniecenia będziemy potrzebowali specjalnych urządzeń które wyciągają blachę na zewnątrz, można w tym przypadku połączyć je specjalnym klejem który po wykonaniu poprawek odchodzi bez problemu od powierzchni naszego pojazdu.

Możemy także zapisać się na odpowiedni kurs PDR, który pozwoli nam zostać specjalistą w tej dziedzinie, jeżeli poszukujemy tego rodzaju kursów warto wejść na stronę https://szkoleniepdr.pl – kursy PDR, może być dobrym pomysłem dla osób które pracują w warsztatach samochodowych, z pewnością będzie ta szansa na podniesienie kwalifikacji, obecnie ceny niwelacji tego rodzaju uszkodzeń są dość wysokie, zatem coraz więcej osób chętnie korzysta z tego rodzaju szkoleń.