Jak wydajny jest system gruntowej pompy ciepła?

Nowoczesne systemy gruntowych pomp ciepła są bardzo wydajne.

Na każdy kilowat energii elektrycznej wykorzystywanej do działania pompy ciepła do budynku można dostarczyć od trzech do czterech kilowatów ciepła. Wydajność gruntowej pompy ciepła jest bardzo zależna od jakości projektu i instalacji. Wydajność instalacji poprawia się dzięki wykorzystaniu energii słonecznej doładowania gruntu.

Ciągły rozwój technologii, odkąd po raz pierwszy zastosowano gruntowe pompy ciepła komercyjnie ponad 50 lat temu, znacznie poprawił ich wydajność. Dlatego możemy mieć pewność, że pompy ciepła stanowią sprawdzoną, niezawodną, opłacalną, bezpieczną i przyjazną dla środowiska alternatywę dla spalania oleju czy węgla w celu ogrzewania pomieszczeń. Pompy ciepła z odwróconym obiegiem zapewniają bardzo efektywne zarówno ogrzewanie, jak i chłodzenie. Chłodzenie zapewniane przez wymianę ciepła z zimnym gruntem jest z natury bardziej wydajne niż klimatyzacja, która zazwyczaj wymienia ciepło z gorącym powietrzem. Koszt ogrzewania w zimie zostanie również obniżony, jeśli korzystasz z chłodzenia latem, ponieważ pompa ciepła będzie miała dostęp do wyższych temperatur z gruntu.

Jak wydajny jest system gruntowej pompy ciepła?

Wszystkie nowe budynki są zaprojektowane zgodnie z przepisami budowlanymi i będą mogły korzystać z zalet gruntowej pompy ciepła.

Przepisy budowlane zostały zaprojektowane tak, aby oszczędzać paliwo, zmniejszać straty ciepła i zapewniać większą efektywność energetyczną, aby zapewnić, że wszystkie nowoczesne nieruchomości potrzebują mniej ogrzewania. W dobrze izolowanym budynku wielkość pompy ciepła będzie mniejsza, będzie wymagała mniejszych pętli uziemienia, a zatem będzie tańsza.

Gruntowe pompy ciepła mogą również zostać z powodzeniem zainstalowane w gorzej izolowanych domach i budynkach zabytkowych. Jeśli budynek nie jest dobrze zaizolowany, można określić pompę ciepła o większej wydajności lub zainstalować pompę ciepła o wyższej temperaturze wyjściowej. Jednak zawsze rozsądnie jest rozważyć poprawę izolacji budynku przy instalowaniu nowego systemu grzewczego, ponieważ może to obniżyć koszty instalacji grzewczej. Więcej możesz przeczytać na stronie wassermann.pl – Pompy ciepła w Poznaniu to odpowiedni sposób na oszczędzanie na rachunkach za energię oraz wykorzystanie źródeł odnawialnych.