Jaka osłona okienna najlepiej pasuje do twojego domu

Warto zrozumieć podstawowe różnice między zasłonami i roletami, aby określić, które rozwiązanie jest bardziej odpowiednie dla twoich potrzeb w zakresie kontroli światła, izolacji i prywatności, a także wystroju i budżetu.

Osłony okienne pozwalają kontrolować światło, prywatność i temperaturę w pomieszczeniu, jednocześnie uzupełniając kompletny wystrój. Chociaż masz wiele opcji do wyboru, najpopularniejsze są rolety z ruchomymi listwami, rolety w kasecie, żaluzje, wertikale oraz zasłony, a każde z tych rozwiązań możemy zakupić w różnych kolorach, wzorach i wykonane z różnych materiałów.

Jaka osłona okienna najlepiej pasuje do twojego domu

Karnisze, rolety i plisy okienne możesz zakupić w sklepie Rolmajster

Generalnie rolety wymagają mniej materiału i czasu do produkcji, a ich montaż zajmuje mniej czasu. W ciągu kilkunastu minut profesjonalista może umieścić wsporniki w ramie okiennej, zamontować roletę i przymocować mechanizmy, które poruszają listwami, a całkowity koszt za jedno okno jest niższy niż w przypadku firan i zasłon szytych na wymiar. Plastikowe rolety obniżą koszty materiałowe, a drewniane i wysokiej jakości winylowe je zwiększą. Dodatkowo zasłony i firany gromadzą kurz i muszą być regularnie zdejmowane i prane oraz zmieniane, nie są zatem odpowiednim wyborem dla osób z alergią czy chorobami układu oddechowego. Rolety wymagają tylko okresowego przetarcia wilgotną szmatką, aby zachowały czystość.

Rolety można bardzo łatwo obsługiwać w celu kontrolowania światła wpadającego do pomieszczenia. Pociągnięcie za linkę do podnoszenia zwisającą z góry pozwala podnosić i opuszczać rolety oraz przesuwać wertikale pionowe z jednej strony na drugą. Nie jest niczym niezwykłym, że dobrze utrzymane rolety zachowują swój wygląd przez 15 lat lub dłużej. Syntetyczny materiał rolet, czy to plastik, winyl, aluminium czy drewno powlekane polimerem, sprawia, że są one odporne na odbarwienia i plamy.

W sklepie Rolmajster możemy zakupić karnisze, rolety plisy i żaluzje do okien wykonane z różnorodnych materiałów. Tego typu osłony okienne możemy również zamówić na wymiar, aby jak najlepiej pasowały do naszych okien.