Jakie pojazdy wykorzystuje pomoc drogowa?

W przypadku kiedy jesteśmy uczestnikami kolizji drogowej, nasz samochód nie może kontynuować jazdy, wówczas wzywamy pomoc drogową.

Wówczas za pomocą autolawety nasze auto może zostać przetransportowane do serwisu, gdzie zostaną dokonane niezbędne naprawy. Warto zwrócić uwagę, iż transport na lawecie powinien być prowadzony w odpowiedni sposób. Ważnym elementem jest z pewnością odpowiednie zabezpieczenie pojazdu, często stosuje się pasy, które zapinane są do kół oraz do elementów autolawety.

Jakie pojazdy wykorzystuje pomoc drogowa?

Jakie wyposażenie powinna posiadać laweta samochodowa?

Należy skorzystać z mocowań, które dodatkowo nie uszkodzą karoserii, innych elementów pojazdu. Kierowca autolawety może obecnie samodzielnie umieścić pojazd na platformie, w tym przypadku może skorzystać on z wyciągarki. Dodatkowo platforma autolawety może zmieniać swoje położenie, ułatwiając najazd auta. Stosowane są także dodatkowe najazdy, które obecnie najczęściej wykonane są z aluminium, dzięki czemu obsługa nie sprawia trudności tylko jednej osobie. Samochody pomocy drogowej autolawety posiadają dodatkowe światła LED, które wpływają na bezpieczeństwo, można wykorzystać także pachołki odblaskowe, które zwiększają bezpieczeństwo w czasie załadunku oraz rozładunku pojazdu.

Do transportu pojazdów często wykorzystywane są także lawety, które możemy przyczepić do haka holowniczego, osoby czy też firmy, które zajmują się sprowadzaniem aut, często korzystają z tego typu rozwiązania. Nowoczesne lawety umożliwiają zastosowanie stabilizatorów jazdy, są to specjalne systemy zaczepów do haków. Dzięki temu można ograniczyć wężykowanie, przechył lawety w czasie jazdy. Dodatkowo można zastosować także lawety o niskim profilu, gdzie zamontowane są opony o niższym profilu. W tym przypadku środek ciężkości umiejscowiony jest niżej, dzięki czemu prowadzenie zestawu jest dużo łatwiejsze. Możemy wykorzystać lawety jedno lub też dwuosiowe, w zależności od ciężaru transportowanego pojazdu, często są to również lawety przystosowane do transportu różnych pojazdów, nie tylko samochodów osobowych.

Stosowanych jest wiele zabezpieczeń, które umożliwiają łatwiejsze mocowanie pojazdu, mogą być to blokady na koła, pasy mocujące, dzięki czemu uzyskujemy lepszą stabilność. Często przez firmy zajmujące się pomocą drogową wykorzystywana jest laweta samochodowa Białystok jest miastem, gdzie możemy skorzystać z pomocy drogowej. W przypadku, kiedy jesteśmy uczestnikami kolizji drogowej i nie możemy kontynuować podróży, wówczas należy skorzystać z lawety.