Uszczelki szczotkowe, czy warto zainwestować?

Optymalizacja drzwi zewnętrznych oraz wewnętrznych to jedna z ważniejszych kwestii dla osiągnięcia maksymalnego komfortu wykończenia.

Niestety o uszczelkach w drzwiach bardzo często się zapomina, a nie potrzebnie. W artykule poznasz nieco bliżej funkcjonowanie uszczelek szczotkowych i nauczysz się podejmowania właściwych decyzji zakupowych odnoszących się do wskazanego asortymentu.

Przede wszystkim uszczelka szczotkowa umożliwia bardzo miękkie prowadzenie drzwi każdego typu.

Uszczelka pasuje z powodzeniem do drzwi aluminiowych, drewnianych, wielu innych modeli. Najczęściej wykonuje się uszczelki z mocnego końskiego włosia. Akurat wskazany rodzaj dodatki do drzwi chroni najbardziej przed hałasem, co przydaje się szczególnie w systemach przesuwnych, coraz popularniejszych w dużych i mniejszych nieruchomościach. Systemy przesuwne bardzo często charakteryzują się sporym dźwiękiem i zanim dojdzie do nich całkowitego przesunięcia miła dużo chwil z dyskomfortem. Uszczelki szczotkowe pozwalają na całkowite wyeliminowanie problemów akustycznych. W jaki sposób sprawdzać jakość asortymentu? Przede wszystkim zastanów się nad zbadaniem rozstawienia włosków. Im cieńsze i gęsto rozłożone, tym z reguły lepiej. W tym sensie, ze masz pewność dopasowania uszczelki praktycznie pod każde warunki lokalowe. Wiele modeli uszczelek zamontujesz samodzielnie, ewentualnie na bazie samoprzylepnej, czy przez wkrętaki. Niezależnie od systemu uszczelka wyróżnia się trwałością określoną na bardzo długie lata i można powiedzieć niezawodnością.

Jak można zatem podsumować zalety, jeżeli chodzi o uszczelki szczotkowe? Po pierwsze ochrona przed hałasem. Po drugie prostota montażowa i dopasowanie do każdego rodzaju drzwi. Uszczelki nie zbierają tak wielu zabrudzeń, chociaż warto rozpatrzyć od czasu do czasu ich przetarcie, odświeżenie specjalistycznymi zestawami chemicznymi. Czy wykorzystujesz uszczelki szczotkowe we własnych drzwiach?

Next article

Dotrzeć do klienta