Czy każdemu kontrahentowi firmowemu należy ufać z góry?

Przypuśćmy że prowadzicie firmę.

I nie jest ważne w jakiej branży aktualnie się obracacie. Nie ma to znaczenia w sytuacji o której będziemy mówili. W pewnym momencie zgłasza się do was nieznana osoba która chce z wami współpracować. Mówiąc innym językiem ma zamiar być waszym partnerem w biznesie. Na pierwszy rzut oka jesteście z tego zadowoleni. W końcu tego typu propozycja to w już niedalekiej perspektywie dodatkowe pieniądze dla waszej firmy. Jednak już niedługo później ogarniają was pewne wątpliwości. O tej osobie nie wiecie nic a nazwa firmy nic wam nie mówi. Zaczynacie poszukiwać jej w internecie. Wchodzicie na jej oficjalną stronę internetową jednak jest ona na poziomie dziesięcioletniego dziecka. I teraz wszystko zależy od tego na jak daleką współpracę już z nim poszliście. Bo jeśli były to tylko dwie – trzy nic nie znaczące rozmowy to już wiecie że następnej nie będzie. Jednak jeśli jest już podpisana umowa o współpracy – to możecie mieć problemy. Zatem żeby takowych nie było zanim cokolwiek z kimś takim podpiszecie najpierw skontaktujcie się z renomowaną firmą która pomoże wam zweryfikować potencjalnego kontrahenta. Link do jej strony internetowej macie podany poniżej.

Czy każdemu kontrahentowi firmowemu należy ufać z góry?

W jaki sposób nie dać się oszukać w biznesie?

Obecnie w Polsce wiele spraw jest o wiele bardziej konkretnych aniżeli to było w latach dziewięćdziesiątych kiedy to rodził się w naszym kraju kapitalizm. Dzisiaj możemy bardzo łatwo sprawdzić jakie firmy działają w każdej branży. Jednak ryzyko oszustwa w biznesie cały czas istnieje. Żeby je zminimalizować nawiążcie regularny i stały kontakt z podmiotem który pomoże wam weryfikować potencjalnych kontrahentów. Link do stosownej strony internetowej macie podany poniżej.

Nie dawajcie się oszukać. Nie ufajcie osobom które udają kogoś. O tym jak nie dac się wywieźc w pole w biznesie dowiecie się z weryfikacja kontrahenta. Firma która prowadzi tą stronę zaleca zdecydowaną ostrożność w kontaktach biznesowych. Zostańcie już teraz jej stałymi klientami.