Ładne tapety na pulpit

W poszukiwaniu tapety na pulpit nie należy korzystać z grafik zawartych w Google, a z serwisów, które agregujące tapety.

Jest to bardzo ważne, gdyż wiele z fotografii dostępnych w zasobach Google to fotografie z prawami autorskimi, więc nie można sobie ich w ten sposób używać bez zezwolenia autora. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z serwisu, który agreguje tapety i w tym serwisie będzie można pobrać całkowicie za darmo wybrane przez nas tapety. Tapety są dostępne w różnych rozmiarach i w różnych rozdzielczościach, więc można dobrać taką tapetę, jaka nam odpowiada. Możemy też pobrać tapety na pulpit na później, nawet kilka czy kilkanaście za jednym razem. Nie ma ograniczenia ilościowego pobieranych tapet.
Ładne tapety na pulpit

Zmiana pulpitu na komputerze – nowe tapety

Zmiana tapety na komputerze jest bardzo prosta. Wystarczy tylko wybrać rysunek lub zdjęcie, które ma być naszą tapetą, a następnie ustawić je na pulpicie naszego komputera. Można to zrobić bardzo łatwo za pomocą komendy ustaw jako tapetę. W takiej sytuacji otwieramy folder, gdzie znajduje się zbiór naszych tapet, wybieramy konkretny obraz i klikamy prawym przyciskiem myszy opcję ustaw jako tapetę. Tapetę można w każdej chwili wymienić na inną. Jeśli mamy na komputerze cały folder z tapetami, to spokojnie możemy przeglądać poszczególne fotografie i wybierać z nich te, które w danej chwili nas interesują, a następnie ostatecznie wybrać tę, którą będziemy chcieli ustawić. Poszczególne tapety warto też pogrupować różnymi rozmiarami lub tematami, jeśli przechowujemy ich więcej. Jeśli mamy tylko podstawowe tapety na komputerze, to nie ma takiej potrzeby. Większość osób nie pobiera od razu większej liczby tapet, tylko zmienia sobie tapety na bieżąco w razie potrzeby, po prostu raz na jakiś czas odwiedzając serwis hintergrundbilderhd.de i to jest dla tych osób całkowicie wystarczające rozwiązanie. Nie muszą przez to marnować miejsca na dysku.