Branża przemysłowa oraz oferta maszyn

Branża przemysłowa rozwinęła swoje skrzydła wprowadzając nowoczesne maszyny. Maszyny te są na czasie, mają nowe łatwiejsze w obsłudze elementy. Ich praca jest o niebo lżejsza niż jeszcze 20 lat temu. Unowocześnienie, wygląd estetyczny, cichsza praca silnika, lekka waga to plusy, które zapewnia producent.

Zagęszczarka płytowa dwukierunkowa to maszyna do prac przy nawierzchni niespoistej. Nawierzchnia ta może być ze żwiru, kostki brukowej, czy też piachu grubego lub drobnego. Zagęszczarka ta może być użyta na trudnym terenie. Ona wykonuje pracę w dwóch kierunkach. ma ona wbudowany mocny silnik o mocy 4 – SUV – ów. Pobiera paliwo, a zbiornik pomieści około 6 litrów, co umożliwia długą pracę. Nie wymaga częstego uzupełniania.

Zagęszczarka wibracyjna płytowa, jej praca wykonywana jest, i na nawierzchni asfaltowej, i na gruntach niespoistych. Praca z nią to czysta przyjemność, nie ma dużego nacisku na ciało pracownika. Solidnie skonstruowana, z najlepszej jakości materiału. Wytrzymała na różnego rodzaju trudne prace, gwarantuje efekt i satysfakcję z użytkowania.

Cicha praca silnika, lekkość urządzenia

Innym urządzeniem jest zagęszczarka wibracyjna, która gwarantuje satysfakcjonującą pracę z nią. Zastosowana przy gruntach nie trwałych. Jeśli powierzchnia ma nawierzchnię jak żwir lub piach o danym rodzaju. Z tą maszyną można się spotkać zazwyczaj przy pracach chodnika, miejsc parkingowych, oraz na podwórkach. Modnym trendem stało się układanie bloczków brukowych, które wyglądają bardzo gustownie. Nadają świetny wygląd komponując się z domkami, czy blokami i trawnikiem. Tworzą one jedną spójną całość zachowując wygląd danego miejsca.

Urządzenie to ma takie właściwości, jak na przykład: szybkość wykonywania zadań 25 m na minutę, wysokiej jakości silnik marki Honda, praca w ciężkich warunkach, nie ma silnych drgań, łatwa w użytkowaniu, jej waga to około 90 kilogramów.

Maszyna i jej rola

Kolejnym urządzeniem z kategorii zagęszczarek jest zagęszczarka gruntowa. Ona nieco różni się od zagęszczarki wibracyjnej. Jej rolą jest praca przy gruntach ziemnych, a nie nawierzchniach asfaltowych. Grunt musi być dokładnie dostosowany i oczyszczony by móc go przetworzyć. Zazwyczaj z trawnika czy gruntu przy budynku jest tworzone nowe miejsce parkingowe, chodnik lub garaż. Aby przejść do jego przetworzenia należy go przygotować, aby w późniejszym czasie nie było komplikacji. Maszyna ta znajduje swoje zastosowanie przy innych pracach związanych z przekopaniem gruntu.