Zakładamy spółkę z o.o.

Mając kilku wspólników i pomysł na biznes warto założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Taka spółka jest dla nas bezpieczna, ponieważ w razie problemów nie trzeba za błędy płacić całym majątkiem, który mamy i mieć będziemy.

Tutaj płacimy tylko do wysokości kwoty kapitału zakładowego. To, dlatego tak wiele osób decyduje się na prowadzenie spółki, bo o wiele bardziej im się to opłaca. Tylko jak to wszystko zrobić? Zadanie nie jest łatwe, dlatego trzeba będzie dowiadywać się jak krok po kroku przez to przejść. Zaczynamy od napisania umowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. W umowie są dane spółki oraz dane wspólników wraz wysokością wniesionego przez nich kapitału. Według polskiego prawa nie może to być mniej niż pięćdziesiąt złotych na osobę z zaostrzeniem tego, że kapitał zakładowy nie może być mniejszy niż pięć tysięcy złotych. Istotne będzie również powołanie władz spółki. Profesjonaliści radzą tutaj żeby ująć to w umowę spółki i wtedy mamy jeden problem z głowy. Powołujemy zarząd spółki, a czasami radę nadzorczą i komisję rewizyjną.

Co jeszcze musimy zrobić?

Bardzo ważna jest rejestracja w KRS. Jest to Krajowy Rejestr Sądowy. To właśnie tutaj potencjalni klienci mogą sprawdzać naszą spółkę. Zgłoszenie się do KRS leży w gestii zarządu i trzeba o tym pamiętać. Można wypełnić specjalny formularz i wysłać go urzędu. Wtedy wszystko uda się przyspieszyć i sprawa będzie rozwiązana. We wniosku trzeba dołączyć umowę spółki, oświadczenie wszystkich członków zarządu wraz z ich wkładami, dowód ustanowenia organów wraz z wyszczególnieniem składu osobowego. Więcej informacji o dokumentach potrzebnych do KRS znajdziemy na stronie http://spolki24.net/jak-zalozyc-spolke-z-oo/. Mamy tutaj dokładnie opisane jak przejść przez proces zakładania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. W jednym miejscu znajdują się pewne i sprawdzone informacje o spółce z o.o. dlatego warto tam zajrzeć już teraz. Przekonamy się, że w łatwy sposób dotrzemy do tego, co jest nam tak bardzo potrzebne.