Trwałe i odporne uszczelki do zastosowań sanitarnych i przmysłowych

Uszczelki są używane do różnych zastosowań uszczelniających, od użytku domowego po zastosowania przemysłowe.

Zapobiegają wyciekom i utracie ciśnienia w punktach połączeń, w których łączą się inne sztywne materiały, takie jak dwie metalowe rury. Ponieważ uszczelki są niezbędne i powszechne w wielu procesach, są one produkowane w kilku odmianach, w tym z gumy lub z silikonu. Silikon, kauczuk syntetyczny, jest tworzony przez zmieszanie krzemu z tlenem, węglem, wodorem i innymi dodatkami w niektórych przypadkach. Jedną z największych zalet gumy silikonowej w porównaniu z innymi polimerami jest jej odporność na kwasy, zasady, rozpuszczalniki, chemikalia, oleje, wodę oraz ekstremalne temperatury. Trwałe i odporne uszczelki do zastosowań sanitarnych i przmysłowych

W przeciwieństwie do kauczuku naturalnego silikon jest również odporny na promienie UV i pękanie, co sprawia, że uszczelki silikonowe są bardziej niezawodnym materiałem do długotrwałego użytkowania na zewnątrz.

Większość udziału w rynku silikonu stanowią produkty konsumenckie i lekkie zastosowania przemysłowe. Uszczelki silikonowe można zobaczyć w okularach pływackich, uszczelniaczach do materiałów do pieczenia, tymczasowych pojemnikach do przechowywania żywności oraz w wielu zastosowaniach sanitarnych. Uszczelki silikonowe są również stosowane w urządzeniach medycznych, takich jak maszyny do dializy, inkubatory i pompy infuzyjne. Trwałość i możliwości uszczelek z gumy silikonowej sprawiają, że są one najlepszym wyborem do produkcji przedmiotów konsumenckich oraz przemysłowych. Gumowa oraz silikonowa uszczelka redukcyjna ma wiele codziennych zastosowań. Używamy takich uszczelek, aby zabezpieczyć węże ogrodowe, odpływy zlewów i rury przed przeciekaniem i używamy ich do ochrony pojazdów przed deszczem, lodem i śniegiem i innymi czynnikami zewnętrznymi, aby zapobiec uszkodzeniu elementów silnika i wnętrza. Ponieważ uszczelki zwykle zapobiegają przedostawaniu się płynnych form do obszaru lub jego opuszczaniu, ważne jest, aby były wodoodporne.