Zabezpieczenie auta przed kradzieżą

Obecnie kiedy technologia idzie szybko do przodu, również w motoryzacji możemy znaleźć wiele nowinek technologicznych. Przykładem mogą być systemy bezkluczykowe w naszych samochodach.

Obecnie złodzieje starają ie przechwytywać sygnał z naszych kluczyków, aby sklonować sygnał i w ten sposób otworzyć i uruchomić samochód. Oczywiście trzeba upewnić się że nasz kluczyk będzie odpowiednio zabezpieczony. Przykładowo może znajdować się w etui które nie będzie przepuszczało sygnału, można także wyjmować baterię, jednak ten sposób będzie dość kłopotliwy. Warto pamiętać o wielu zasadach, które pozwalają lepiej chronić nasz samochód. Upewnij się, że samochód jest prawidłowo zamknięty, po wyjściu z samochodu obejdź go i sprawdź, czy wszystkie drzwi są zamknięte. Dobrym pomysłem jest również upewnienie się, że bagażnik jest zamknięty i sprawdzić czy wszystkie okna samochodu są dobrze domknięte, ponieważ złodzieje mogą korzystać z otwartych okien, aby włamać się do samochodów. Staraj się nie pozostawiać cennych rzeczy w samochodzie, na widoku. Jeżeli zostawiamy coś w samochodzie, lepiej trzymać je w bagażniku, lub też przykryć aby nie były zbyt widoczne. Przechowuj klucze w bezpiecznym miejscu w domu.

Większość ludzi kładzie klucze tuż przy drzwiach wejściowych, jednak wówczas będziesz bardziej podatny na kradzież samochodu.

Złodzieje mogą wzmocnić sygnał klucza z drzwi wejściowych i odblokować samochód. Systemy dostępu bezkluczykowego mogą wydawać się zaawansowane technologicznie, ale tak naprawdę wykorzystują fale radiowe, emitowane z kluczyka. Jednak przy odpowiedniej technologii system można łatwo oszukać, umożliwiając przestępcom wsiadanie i uruchomienie samochodu bez konieczności posiadania klucza. System działa z wykorzystaniem fal radiowych krótkiego zasięgu. Klucz w kieszeni lub torbie przesyła sygnał, który jest odbierany przez odbiornik w twoim samochodzie jeśli twój samochód rozpozna sygnał, będziesz mógł go odblokować i uruchomić. Ab y dobrze się zabezpieczyć warto zakupić system keyless protector cena jest bardzo przystępna. Jest to bardzo skuteczne i niedrogie zabezpieczenie samochodu.

Previous article

Tania energia solarna

Next article

Przegląd techniczny samochodu