Po co nam numer ubezpieczenia społecznego?

Wielu osobom wydaje się, że jadąc do UK można od razu pójść i pracować i żadnych formalności nie trzeba załatwiać. To wcale nie jest takie proste, na jakie wygląda. Można pojechać, zamieszkać i zacząć pracę, ale między czasie trzeba będzie załatwiać sobie numer ubezpieczenia społecznego. Ten numer jest bardzo ważny można nawet powiedzieć, że to najważniejszy numer, jaki tam otrzymamy.

Podobnie jak numer pesel w Polsce. W razie kontaktu z urzędnikami będziemy się dzięki temu numerowi identyfikować. To, dlatego trzeba będzie ten numer posiadać i wyrabiamy go tak szybko jak to tylko jest możliwe. Interesuje nas legalna praca? W takim razie musimy mieć numer ubezpieczenia społecznego. Bez niego nie uda nam się otrzymać takie pracy. Nawet, jeśli chcemy zasiłek to trzeba będzie zgłosić się po numer. Zachorujemy i idziemy do lekarza za darmo? W takim razie musimy być zarejestrowani i podajemy wspomniany numer ubezpieczenia społecznego. Ten numer przyzywany jest raz na całe życie. W Wielkiej Brytanii taki numer dostaje automatycznie każdy mieszkaniec, który ukończył osiemnaście lat. My tutaj przyjechaliśmy, dlatego musimy sobie we własnym zakresie to wszystko pozałatwiać.

Jak to zrobić?

Trzeba będzie przygotować stosowane dokumenty i trzeba będzie zgłosić się do urzędu gdzie będzie przeprowadzona rozmowa z urzędnikiem. Nie musimy robić tego samodzielnie, bo można skorzystać z pomocy firmy księgowej. To oznacza, że polski księgowy wraz z nami pójdzie na takie spotkanie i to, czego my nie rozumiemy to nam wytłumaczy. To dobre rozwiązanie, bo można na spokojnie wszystkie sprawy urzędowe sobie pozałatwiać.

Wiele osób korzysta z pomocy księgowych w UK i są naprawdę bardzo zadowolone. My również możemy to zrobić. Wystarczy się z nimi skontaktować poprzez stronę księgowość Londyn i w określonym terminie będą gotowi żeby nam pomóc. Oni są na tyle obeznani w tym temacie, że podejmują się każdego zadania, a akurat dla nich rejestracja numeru ubezpieczenia społecznego to bardzo łatwe zadanie do wykonania.

Previous article

Kopanie studni głębinowych