Dlaczego warto zaopatrzyć się w węgiel orzech?

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że obecnie żyjemy w czasach nieustannego postępu w różnych dziedzinach życia. Warto zwrócić uwagę między innymi na to, jak ewoluują sposoby na ogrzewanie domu czy mieszkania. Jeszcze jakiś czas temu wybór chociażby rodzajów węgla był bardzo ograniczony, a ludzie nie szczególnie dbali o to, aby mieć możliwie jak najlepszy wpływ na środowisko naturalne. Obecnie można zaopatrzyć się w niezwykle ciekawe, nad wyraz wydajne rozwiązanie, jakim jest węgiel orzech. Użytkowanie tego rodzaju materiału niesie ze sobą mnóstwo korzyści. Warto zatem zaznajomić się z kilkoma faktami na temat tego, co dokładnie oferuje węgiel orzech.

Jeśli chcesz zaopatrzyć się w najwyższej jakości węgiel orzech, z pewnością powinieneś odwiedzić stronę: https://grzejemnieto.pl/produkt/wegiel-kamienny-orzech/. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że obecnie bardzo dużo sprzedawców oferuje węgiel kamienny orzech, który nie zawsze jest najwyższej jakości (natomiast polecany wyżej sklep razem z produktem dostarcza kopię certyfikatu jakości, co gwarantuje jego jakość i parametry). Z tego powodu warto korzystać z usług firm, które mogą pochwalić się ugruntowaną pozycją na rynku, wieloletnim doświadczeniem oraz znaczną renomą w branży.

Węgiel orzech – charakterystyka

Mamy do czynienia przede wszystkim z jednym z największych surowców tego rodzaju dostępnych na rynku. Wysokie zbrylenie świadczy o stosunkowo sporych wymiarach węgla orzech, bo mówimy tutaj o około 25 mm (lecz wymiary dochodzą aż do 50 mm). Jest to także jedno z najdroższych rozwiązań dostępnych na rynku. Nie warto jednak zrażać się ceną węgla orzech. Choć koszty samego materiału mogą wydawać się wysokie, to nie można nie wspomnieć o doskonałym współczynniku ceny do wydajności. Intensywne użytkowanie węgla kamiennego orzech zapewnia znacznie więcej oszczędności finansowych, niż mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka.

Jeśli kupisz węgiel orzech workowany w opakowaniach po 25 kg, które są dostępne pod wyżej umieszczonym linkiem, zapłacisz nieco ponad 30 zł za tonę. Warto tutaj zauważyć jeszcze, że mówimy o cenie z naliczonym podatkiem akcyzowym, który przysługuje każdemu gospodarstwu domowemu które korzysta z węgla orzech w celach grzewczych. Jeśli nie zdecydujesz się na podanie przy zamówieniu swoich danych osobowych, cena wzrasta do dokładnie 37,46 zł.

Jeśli chodzi o inne kwestie czysto techniczne, węgiel kamienny orzech podczas spalania tworzy wysoki, jasny płomień. Znakomicie sprawdza się między innymi w piecach tradycyjnych czy kuchniach kaflowych, ale także w przypadku innego rodzaju urządzeń. Świadczy to o jego uniwersalności oraz praktyczności.

 Zalety ogrzewania domu węglem kamiennym orzech

Skoro już wspomnieliśmy o wybitnym wręcz stosunku jakości do ceny, nie sposób nie wspomnieć o wydajności węgla orzech. Jego wysoka kaloryczność wpływa na fakt, że można używać go w nieco mniejszych ilościach, niż innych rodzajów węgla kamiennego, co przynosi na dłuższą metę ogromne oszczędności finansowe. Nie trzeba bowiem regularnie zaopatrywać się w nowe dostawy tego surowca. To kolejny argument za tym, że pozornie wysoka cena nie jest niczym, czego można się obawiać – wręcz przeciwnie.

Warto tutaj także wspomnieć o tym, że węgiel orzech można łączyć z innymi rodzajami opału, na przykład z pelletem. W ten sposób tworzy się nad wyraz wydajna, a przy tym opłacalna w stosowaniu mieszanka charakteryzująca się wysoką kalorycznością.

Nie jest to jednak koniec zalet, jakie niesie ze sobą ogrzewanie domu węglem orzech. Warto wspomnieć również o względach czysto praktycznych i estetycznych – węgiel orzech zostawia nieporównywalnie mniej popiołu w porównaniu do innych rodzajów węgla kamiennego. W związku z tym nie musimy martwić się nieustannym czyszczeniem pieca, które bywa niekiedy naprawdę frustrujące, zwłaszcza w przypadku nagromadzenia się dużej ilości zabrudzeń. W przypadku węgla typu orzech takie sytuacje nie mają miejsca, czyszczenie przebiega bardzo sprawnie i nie trzeba się go podejmować przesadnie często.