Samolotem, pociągiem lub łodzią: najlepsze wskazówki dotyczące podróży

Wiele osób wie, że podróżowanie nie jest bardzo drogie, ale nie wie, od czego zacząć.

Ważne jest, aby dowiedzieć się wszystkiego, co możesz o podróżowaniu, zanim zaplanujesz podróż. W tym artykule znajdziesz przydatne porady.Jeśli podróżujesz z towarzyszem, ale zwykle nie dzielisz się funduszami, rozważ posiadanie wspólnego portfela na wydatki takie jak posiłki, podróże i zakwaterowanie. Ty i Twój towarzysz możecie codziennie dodawać tę samą kwotę do wspólnego portfela. W ten sposób nie będziesz stale dzielić rachunków ani wymieniać pieniędzy.Wybierając się w podróż, pamiętaj, aby podzielić swoje karty bankowe, karty kredytowe, czeki i gotówkę. Umieść je wszystkie w różnych ukrytych kieszeniach torebek i toreb podróżnych. Postępowanie zgodnie z tą prostą wskazówką zapewni, że jeśli zostaniesz okradziony, nie zostaniesz uwięziony bez pieniędzy.Nie wszystkie plany ubezpieczenia medycznego obejmują Cię podczas podróży za granicę. Planując podróż do międzynarodowych miejsc docelowych, dobrze jest zastanowić się nad zakupem ubezpieczenia medycznego na podróż. Tak więc przed wyjazdem możesz sprawdzić, jaki rodzaj ubezpieczenia medycznego jest dla Ciebie dostępny i jakie mogą być koszty.Jeśli jesteś zainteresowany podróżami międzynarodowymi, ale nie możesz sobie na to pozwolić, rozważ wolontariat do międzynarodowej organizacji charytatywnej. Wiele organizacji charytatywnych pozwoli ci mieszkać za darmo za granicą, w zamian za pracę w jednym z ich obiektów, takich jak szpital, szkoła lub żłobek.Jeśli chcesz uzyskać najlepszą cenę na wakacje na rejsie, zarezerwuj swój rejs wcześnie lub w ostatniej chwili. W przypadku wcześniejszej rezerwacji otrzymujesz najszerszy wybór zakwaterowania oraz oszczędzasz od 25 do 50 procent od opublikowanej ceny dla każdego podróżnego. Samolotem, pociągiem lub łodzią: najlepsze wskazówki dotyczące podróży

Rezerwując w ostatniej chwili, nie będziesz mieć najlepszego wyboru kabin, ale czasami możesz zaoszczędzić ponad 50 procent od opublikowanej ceny kabiny.Jeśli się kwalifikujesz, użyj międzynarodowej karty „zniżkowej”.

Nauczyciele, studenci i młodzież, wszyscy kwalifikują się do międzynarodowych kart identyfikacyjnych, a te karty zapewniają specjalne korzyści. Koszt jest niewielki, ale jeśli możesz znaleźć odpowiednie miejsca, aby z nich skorzystać, opłata jest znikoma. Zdobądź je dla swoich dzieci, aby otrzymać specjalne oferty.Sprawdź, czy niektóre szczepienia są zalecane lub wymagane przed podróżą do obcego kraju. To tyle samo, aby się chronić, jak i przestrzegać wymagań kraju. Możesz skontaktować się z lekarzem, odwiedzić stronę internetową odwiedzanego kraju lub wyszukać informacje w Internecie.Podróżuj „zielono” podróżując pociągiem zamiast samolotem. Przejażdżki koleją oferują nie tylko malownicze widoki, ale nie będzie długich linii bezpieczeństwa ani zagubionego bagażu. Na przykład, jeśli podróżujesz do Europy lub Azji, oferują świetne podróże koleją, które pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze i zwiedzić wiele miejsc podczas jednej podróży.Ostatnią rzeczą, jaką powinieneś zrobić przed wyjazdem z domu, jest skorzystanie z łazienki. To sprawi, że poczujesz się odświeżony i gotowy do wyjazdu w podróż. Co najważniejsze, pójście do łazienki przed wyjściem sprawi, że nie będziesz musiał wychodzić przez chwilę, co zapobiegnie niewygodnej sytuacji, w której nie możesz znaleźć łazienki.Zamień swoje pieniądze na kilka dni przed planowanym odlotem. Potwierdź także u swojego banku lub posiadacza karty kredytowej, że z Twoich kart można korzystać podczas podróży do innego kraju. Pomocne jest również poinformowanie ich, że będziesz podróżować, aby nie „odmówili” transakcji zagranicznej. Miej pod ręką czeki podróżne, które można wykorzystać również na arenie międzynarodowej.Czy jesteś gotowy, aby zaplanować następną podróż? Kontynuuj poszerzanie swojej wiedzy, aby jak najlepiej wykorzystać swoje podróże.