Kubki i naczynia termiczne na napoje gorące

Obecnie kiedy chcemy zabrać do pracy ciepły napój, kawę czy też zupę nie korzystamy już z termosów.

Bardzo dobrym pomysłem będzie wykorzystanie kubków termicznych, zapewniają one utrzymanie odpowiedniej temperatury naszego napoju przez dłuższy czas. Dzięki temu będziemy mogli napić się gorącej herbaty czy też kawy. Oczywiście możemy zakupić różne rodzaje kubków termicznych, posiadających także wygodne otwory do picia, które zapewniają wysoką szczelność całego kubka

Kubki i naczynia termiczne na napoje gorące

Kubki termiczne na kawę i herbatę

W przypadku kubków możemy znaleźć różne rozwiązania, jeżeli chodzi o zachowanie właściwości termicznych. W niektórych ścianki mogą być oddzielone od siebie, a w środku może znajdować się próżnia, która będzie świetnym izolatorem, dodatkowo inne mogą po prostu posiadać bardzo grube ścianki, które będą pozwalały na odpowiednią izolację. W pewnym sensie konstrukcja nowoczesnych kubków termicznych może przypominać nieco termos, jednak są one mniejsze bardziej poręczne, możemy je zapakować do naszej torebki czy też plecaka, co będzie bardzo wygodne.

Warto zwrócić także uwagę na pojemność kubka, najczęściej waha się ona od 250 do 500 ml, oczywiście możemy wybrać także większe modele. Jeżeli jednak chcemy, aby były one poręczne, powinniśmy zwrócić uwagę na mniejsze pojemności. Oczywiście nie bez znaczenia będzie także kształt samego kubka, powinien być on nie tylko poręczny, ale także skonstruowany w taki sposób, aby umożliwiał jego łatwy transport. Oczywiście możemy znaleźć kubki z różnego rodzaju uchwytami, dzięki czemu łatwiej będziemy mogli postawić je przy biurku czy też nawet w naszym samochodzie. Oczywiście warto także zwrócić uwagę na różnego rodzaju podkładki silikonowe, które będą przydatne jeżeli będziemy chcieli postawić gorący kubek na biurku.

Dobrym pomysłem może być zakup kubka termicznego w internecie, na stronie www.sklep-faktoria.pl/kategoria-produktu/kubki/termiczne/ znajdziemy tam duży wybór kubków o różnej wielkości, mogą one posiadać wykończenie plastikowe lub też metalowe. Oczywiście będą dostępne w różnych kolorach, zatem będziemy mogli wybrać model kubka, który najbardziej nam się podoba. Warto zwrócić także uwagę aby był to materiał, który pozwoli nam na łatwe utrzymanie kubka w dłoni.