Jak oświetlić nasz ogród?

Kiedy poszukujemy eleganckich lamp do naszego ogrodu powinniśmy zwrócić uwagę na ich wielkość, materiał z jakiego są wykonane.

Oczywiście najlepiej wybierać lampy czy też latarnie żeliwne lub stalowe, które będą pozwalały na długoletnie użytkowanie. Oczywiście powinniśmy dobrać je w zależności od stylu jaki w jakim mamy urządzony ogród. Obecnie producenci lamp proponują style zarówno nowoczesne jak i klasyczne, zatem będziemy mogli wybrać lampy ogrodowe które najbardziej nam się podobają, powinniśmy także zwrócić uwagę na ich wysokość tak aby światło docierało do wszystkich części naszego ogrodu.

Jak oświetlić nasz ogród?

Klasyczne lampy do ogrodu

W ofercie producentów znajdziemy przykładowo klasyczne lampy ogrodowe, które będą kojarzyły nam się z dziewiętnastowieczna Warszawą czy też Londynem, takie jakie znamy ze starych zdjęć czy też filmów historycznych. Zatem model jaki wybierzemy do naszego otoczenia, z pewnością powinien tworzyć jedną całość, z innymi elementami. Dlatego też jeżeli posiadamy stylowe ławki czy też inne elementy małej architektury, powinniśmy postarać się wybrać także właściwą lampę ogrodową czy też większą latarnię. Możemy wybrać różne wielkości, przykładowo punkt świetlny w małej lampie może nie znajdować się na wysokości 1 m, chociaż lepiej wybrać wyższą lampę gdzie żarówki będą znajdowały się na wysokości 2,5 m co co da dość dużą ilość światła.

Dobrym pomysłem może być tak że kinkiet który przyczepimy do elewacji naszego budynku, może być on ustawiony od frontu, dobrym pomysłem będzie jeżeli będzie on oświetlał numer naszego domu, tak aby po zmroku każdy mógł do nas trafić. Z pewnością sprawdzą się także kinkiety w innych częściach naszej posesji, przykładowo przed garażem, warto wówczas kupić kinkiety w jednym stylu tak aby pasowały do siebie, mogą być do kinkiety klasyczne ale także nowoczesne. Oczywiście możemy zamontować w nich uniwersalne żarówki, możemy wybrać światło białe, lub też ciepłe wszystko w zależności od naszych potrzeb.

Dobrym pomysłem może okazać się zakup lampy ogrodowej w Internecie, obecnie kurierzy dostarczają dla nas nawet duże 2,5 czy też 3-metrowe lampy w bezpiecznym opakowaniu. Warto z wejść na stronę producenta https://promarlighting.pl/oferta/dom-ogrod/lampy-ogrodowe/, znajdziemy tam duży wybór lamp różnej wielkości, oraz w różnym stylu. Dobrym pomysłem może być wybranie lampy do ogrodu, oraz zakupienie kinkietu w tym samym wykończeniu. Naturalnie możemy wybierać spośród różnych kolorów, dość uniwersalny będzie szary lub też czarny.