Toalety przenośne to możliwość korzystania z łazienki w każdych okolicznościach

Przenośne toalety zapewniają wygodę na każde wydarzenie czy imprezę odbywające się na zewnątrz.

Mogą sprawdzić się w prawie każdym miejscu, niezależnie od tego, czy organizujesz koncert w parku, czy potrzebujesz toalet dla pracowników pracujących na zewnątrz. Toalety przenośne są również niedrogim rozwiązaniem, dzięki czemu możesz uzyskać wystarczającą liczbę łazienek, aby wszyscy mogli swobodnie z nich korzystać bez tworzenia długich linii i opóźnień.
Jeśli prowadzisz firmę budowlaną lub zarządzasz konkretnymi projektami, częścią twojego zadania jest upewnienie się, że wszystkie takie miejsca spełniają wymagania dotyczące przepisów Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Obejmuje to zapewnienie, że wszystkie miejsca pracy mają wystarczającą liczbę łazienek, z których każdy może skorzystać w razie potrzeby. Przenośne toalety to opłacalne i proste rozwiązanie, ale musisz wiedzieć, ile z nich musisz mieć i w jakim miejscu je umieścić. Musisz mieć toalety dostępne dla pracowników oraz odwiedzających i muszą być one łatwo dostępne.

W większości miejsc pracy powinno to być dość proste.

Mimo to, w przypadku mobilnych zespołów lub dużych obszarów roboczych, musisz mieć toalety ustawione w niewielkiej odległości, a mobilni pracownicy powinni mieć łatwy dostęp do transportu, aby mogli szybko dostać się do toalety podczas pracy w terenie. Musisz również zapewnić wystarczającą liczbę toalet, aby uniknąć długich kolejek i przestojów w pracy, a toalety przenośne to wygodne rozwiązanie. Niehigieniczne łazienki mogą potencjalnie prowadzić do rozprzestrzeniania się chorób lub innych problemów zdrowotnych, dlatego należy zapewnić regularne czyszczenie i dezynfekcję przenośnych toalet. Musisz również zapewnić przenośne umywalki lub stacje odkażające w każdej toalecie, aby pracownicy mogli umyć ręce po skorzystaniu z łazienki. Nie wystarczy mieć przenośne toalety, ale musisz też pozwolić ludziom swobodnie z nich korzystać. Nie można narzucać nieuzasadnionych zasad dotyczących przerw w łazience ani tworzyć barier, które dramatycznie opóźniałyby korzystanie z łazienki, na przykład wymagając od pracowników marnowania 15 minut na znalezienie klucza do zamkniętej toalety.