Różnica między śrutowaniem, piaskowaniem i sodowaniem

Śrutowanie to sposób, w jaki oczyszczamy stal po wyprodukowaniu.

Kiedy mówimy o śrutowaniu elementów stalowych, istnieje wiele opcji, jak piaskowanie i sodowanie i wszystkie mają do zaoferowania coś innego. Piaskowanie to ogólne określenie na użycie ścierniwa wystrzeliwanego z dużą prędkością, który czyści lub wygładza powierzchnię metalu. Wydmuchiwanie mediów może być wykorzystywane do różnych efektów i ważne jest, aby wiedzieć, co robisz, zanim wybierzesz daną metodę do pracy.

Różnica między śrutowaniem, piaskowaniem i sodowaniem

Firma oferująca profesjonalne piaskowanie

W ostatnim czasie coraz bardziej popularne staje się piaskowanie oraz sodowanie powierzchni, nie tylko stalowych. Piaskowanie sodą oferuje bardzo wyjątkowe zdolności i jest o wiele lepsze dla środowiska. Oczyszczanie sodą wykorzystuje wodorowęglan sodu, czyli sodę oczyszczoną, do usuwania zanieczyszczeń z powierzchni metalu. Powleka również metal warstwą wodorowęglanu sodu, która jest łatwa do usunięcia. Oprócz czyszczenia konstrukcji stalowych po ich wytworzeniu, do czyszczenia wielu różnych konstrukcji można użyć profesjonalnego piaskowania. Takie oczyszczanie powierzchni może odbywać się na miejscu u klienta, więc jeśli twoje budynki lub instalacje wymagają odrestaurowania, usługi piaskowania świadczone przez specjalistyczne firmy mogą ci w tym pomóc.

Jest wiele różnych substancji, których można używać do śrutowania i wszystkie mają różne skutki, a są to między innymi szklane koraliki, śrut stalowy, tlenek glinu, węglik krzemu, soda oczyszczona, piasek, żużel miedziany, łupiny orzechów, drobiny szkła, plastiku i ceramiki, a nawet szczecina. Jak widać z powyższej listy, możliwości, jakie mamy, jeśli chodzi o dobór mediów do profesjonalnego piaskowania, są spore. Każde medium będzie miało inny efekt, a w niektórych przypadkach konieczne jest eksperymentowanie, aby znaleźć najlepszą kombinację dla specyficznych potrzeb klienta. Należy pamiętać, że wiele z tych opcji jest dostępnych w różnych rozmiarach, dzięki czemu można precyzyjnie dostroić nie tylko nośnik, ale także rozmiar ziarna.

Możemy zamówić profesjonalne piaskowanie do oczyszczania wielu różnych przedmiotów i powierzchni z drewna, metalu, cegły, betonu czy plastiku. Zaletą piaskowania jest szybkość i skuteczność tej metody oczyszczania nawet najbardziej uporczywych zanieczyszczeń.