Wypadki na budowie nie zdarzają się wcale tak rzadko

Wypadki na budowie zdarzają się wcale nie tak rzadko, co chyba zresztą nie stanowi żadnego większego zaskoczenia. Niestety w wielu przypadkach nie jest to wina samych pracowników, a omijania określonych warunków zabezpieczenia takiego miejsca czy przestrzegania jasno przyjętych zasad bezpieczeństwa BHP.

Pomimo uwagi samych pracowników, nie zawsze błąd ludzki jest wynikiem wypadku w pracy, jak wspomniano powyżej, niejednokrotnie to sami pracodawcy chcą w szybki sposób realizować prace budowlane, nie zwracając uwagi na bezpieczeństwo pracowników. Pracownicy budowlani to nie tylko grupa osób, która rzeczywiście często ryzykuje, a nawet z obawy o str
Branża budowlana jest dosyć specyficzna pod tym względem i nic się od wielu lat w tym obszarze nie zmienia, dlatego rosnąca ilość wypadków na budowie to znak, iż coś należy z tym zrobić, zwłaszcza gdy chodzi o bezpieczeństwo samych pracowników. Nie zawsze można liczyć na to, iż związki zawodowe będą skutecznie bronić naszych praw czy kontrola inspekcji budowlanej lub pracowników innych instytucji przyniesie określony efekt.

Co jest przyczyną częstych wypadków na budowie?

Z czyjej winy dochodzi do tak wielu niebezpiecznych oraz niepotrzebnych wypadków na budowie? Nie zawsze można obarczyć samych pracowników winą za wypadek, chociaż jakichś odsetek odpowiedzialności za takie zdarzenia rzeczywiście spada na ich barki. Niesprawne narzędzia, pośpiech, praca w nieodpowiednich warunkach, a co za tym idzie w miejscu niezabezpieczonym czy stwarzającym bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia, to tylko część z tego, o czym w tej sytuacji należy wspomnieć.
Oczywiście takich przypadków można wymienić bardzo wiele, w budowlance liczy się najczęściej jak najszybsze realizowanie poszczególnych etapów prac, bywa, że z ominięciem kwestii ryzyka czy bezpieczeństwa osób pracujących na budowie. Wypadki w pracy na budowie zdarzają się – połamania, rozcięcia a nawet poważne komplikacje zdrowotne wymagające interwencji medycznej chirurgicznej czy też długotrwałego pobytu w szpitalu i stopniowego powrotu do zdrowia. Pracodawcy mało kiedy poczuwają się do winy, a bywa i tak, że starają się ją ukryć, w końcu bądź co bądź zawsze można obarczyć winą za wypadek w pracy pracownika, który raczej nie będzie chciał domagać się odszkodowania za poniesione straty.

Jak powinniśmy się zachować w momencie, kiedy ulegliśmy wypadkowi na budowie?

Zatem co powinien zrobić każdy z nas, kiedy doszło do nieszczęścia i ulegliśmy wypadkowi podczas pracy na budowie? Możliwości mamy przynajmniej kilka, wszystkie powinny zmierzać do tego, że rozpoczynamy procedurę uzyskania odszkodowania, a co za tym idzie pokrycia wszystkich strat, jakie z tego tytułu i uszczerbku na zdrowiu ponieśliśmy. Wypadek w pracy przecież spowodował, iż nie mogliśmy osiągać przez dany czas takich dochodów, jakie posiadaliśmy, byliśmy narażeni na dodatkowe koszty związane z leczeniem czy rehabilitacją, zatem i tutaj należy walczyć o należne nam roszczenia.

Jeżeli samodzielne działanie w tym aspekcie jest czymś, do czego nie posiadamy odpowiedniego podejścia, brakuje nam doświadczenia lub rozeznania, to najlepszym posunięciem jest zgłoszenie się do firmy jaka nam może pomóc w tej sprawie. Na stronie http://auxilia-opinie.pl/ dowiemy się więcej na temat działalności firmy zajmującej się uzyskiwaniem odszkodowań za różnego typu wypadki (także za wypadki w pracy), jednocześnie sprawdzimy, co na takiej współpracy możemy zyskać.

Nie ma jakichkolwiek wątpliwości, iż to rozwiązanie nader korzystne w pełnym tego słowa znaczeniu, opcja za którą przemawia wiele argumentów. Niech więc każda poszkodowana osoba, która uległa wypadkowi podczas pracy na budowie jest świadoma tego, co przysługuje za takie zdarzenie oraz dowie się czy sprawdzi, jakie istnieją sposoby na uzyskanie odpowiedniego odszkodowania.
W innym przypadku firmy odpowiedzialne za takie zdarzenie nie poniosą żadnych konsekwencji, względnie jeszcze niejednokrotnie postąpią w taki nieprofesjonalny i urągający przepisom BHP sposób. Profesjonalna firma odszkodowawcza nie tylko zadba o nasze prawa i uzyska odpowiednie odszkodowanie, lecz także ustali jego wysokość na adekwatnym i optymalnym do obowiązujących w branży poziomu i standardzie – jest to jeden z powodów, dla których warto się zgłosić specjalistów w tej dziedzinie.

Previous article

Dotrzeć do klienta