Tania energia solarna

Słońce ciągle emituje energię promieniowania, co czyni go nieograniczonym źródłem energii.

Potencjał działania Słońca jest bardzo duży, trzeba jednak energię ze słońca docierającą na ziemię przekształcić w energię elektryczną. Wraz z rozwojem nowoczesnych systemów fotowoltaicznych to odnawialne źródło energii stało się użyteczne. Wraz z energią wiatrową fotowoltaika stanowi podstawę technologi uzyskiwania energii ze źródeł odnawialnych. Efekt fotoelektryczny ogniw słonecznych służy do konwersji energii, która z kolei jest połączona z tak zwanymi modułami słonecznymi. Wytworzona energia elektryczna może być wykorzystywana bezpośrednio i doprowadzana do publicznej sieci energetycznej. Lokalizacja ma decydujące znaczenie dla ilości energii elektrycznej wytwarzanej przez system fotowoltaiczny. Południe części Europy są szczególnie dobrze przystosowane do wytwarzania energii z systemów fotowoltaicznych. Wartości szczytowe są osiągane z powodu silnego promieniowania słonecznego. Dzięki silniejszemu wiatrowi i bardziej wydajnemu chłodzeniu modułów słonecznych północne tereny mogą być również wykorzystywane do wytwarzania energii słonecznej.

W Europie Środkowej, aby osiągnąć optymalny uzysk energii w ciągu roku, idealne jest ustawienie modułów na południe z kątem padania do poziomu około 30 do 35 stopni.

Nieco wyższy kąt nachylenia zapewnia optymalne wyrównanie systemu zarówno rano, jak i po południu oraz dwa razy w roku w maju i lipcu. Słońce zapewnia niewyczerpane ilości energii. Wykorzystanie tego potencjału i czerpanie z niego korzyści jest możliwe dzięki najnowszym systemom fotowoltaicznym, rezultatem jest czysta, zielona energia elektryczna. Z roku na rok widzimy coraz większą ilość paneli fotowoltaicznych montowanych na dachach domów jednorodzinnych,m ale także na blokach czy biurowcach. Coraz więcej osób zastanawia się czy nie zamontować na swoim budynku instalacje fotowoltaiczne pisz jak równiż wiele innych miast zaczyna montować instalacje fotowoltaicznych.

Previous article

Czeka ciebie sprawa rozwodowa?