Solidne meble do pokoju dziecięcego – jak je wybrać?

Wielu rodziców zastanawia się jakie meble do pokoju dziecięcego wybrać.

Zależy nam, żeby zestaw mebli podobał się dziecku, a jednocześnie był bezpieczny, ergonomiczny i ponadczasowy. Trudna sytuacja gospodarcza sprawia, że w naszym kraju mało kogo stać na wymianę mebli co kilka lat. Lepiej jest wybierać zestawy uniwersalne, które będą służyły zarówno małym dzieciom, jak i nastolatkom. Pamiętajmy, że dekoracje możemy szybko zmieniać w zależności od tego jak będą ewoluowały potrzeby dziecka. Jeżeli chodzi o zestaw mebli – lepiej jest postawić na neutralność.

Solidne meble do pokoju dziecięcego – jak je wybrać?

Ponadczasowe meble do pokoju dziecięcego

Meble do pokoju dziecięcego muszą być ładne. Znacznie ważniejsze jest jednak, żeby były bezpieczne (należy zwrócić uwagę między innymi na to z jakich materiałów są wykonane) i ergonomiczne. Meble dla niemowlaka muszą charakteryzować się stabilnością (niedopuszczalne jest ich wywrócenie się). Idealny byłby zestaw, który można przykręcić do ściany. Wówczas będzie on bezpieczny nawet dla małego dziecka, które zaczyna się wspinać po szafkach. Zamiast kupować łóżko ze szczebelkami, które za kilka miesięcy będziemy musieli oddać lub wyrzucić, lepiej jest zainwestować w model, który będzie można rozszerzać w miarę jak dziecko będzie dorastać (po pewnym czasie można odpiąć szczebelki). W przypadku małych dzieci niezbędnym elementem wyposażenia pokoju jest przewijak. Dobrym pomysłem jest zakup takiego zestawu, który pozwala na demontaż przewijaka, gdy nie jest on już potrzebny.

Zamiast kupować różowe lub niebieskie meble do pokoju dziecięcego, lepszym pomysłem jest ozdobienie ich przy pomocy naklejek (których można się w każdym momencie pozbyć) lub w ostateczności przemalowanie. Przed zakupem zestawu mebli (szeroki wybór mebli do pokojów dziecięcych i młodzieżowych znajdziemy na tej stronie: miretto.pl) koniecznie upewnijmy się, czy spełnia on zasady ergonomii. Unikajmy kupowania zestawów źle wykończonych, posiadających ostre elementy, o które dziecko mogłoby się zranić.