Wszystko o zestawach do monitoringu

Zestawy monitoringu składają się z odpowiednio dobranych urządzeń, dzięki którym zapewnia się bezpieczeństwo ludzi i ich mienia. składają się one przeważnie z kilku, albo kilkunastu kamer monitorujących, zasilacza i rejestratora. Zestawy takie mogą być przeznaczone typowo do wewnątrz, albo na zewnątrz. Mogą być także zasilane kablem lub bezprzewodowe. Do kompletu można dokupić czujniki ruchu, otwierania i zamykania drzwi, a także takie, które sprawdzą temperaturę i wilgotność domu, a w razie wykrycia czegoś niepokojącego włączą alarm.

Co to są zestawy monitoringu IP POE?

Zestawy te zasilane są za pomocą kabla. Przesyła on również dane i można go podłączyć do różnych urządzeń, które wchodzą w skład kompletu do monitoringu. Dzięki zasilaniu POE można korzystać z tylko jednego przewodu, który ma tą zaletę, że to urządzenie z siecią i je zasila. Dzięki temu montaż jest znacznie łatwiejszy i nie ma potrzeby zakładania skomplikowanej instalacji czy przyłączy.

Co wchodzi w skład zestawów do monitoringu IP POE?

Ten zestaw do monitoringu składać się może od dwóch aż do szesnastu kamer. Dzięki temu może być monitorowany nawet bardzo duży obszar i to niezwykle dokładnie. Modele tych zestawów przeznaczone mogą być zarówno do pracy wewnątrz jak i na zewnątrz. Posiadają dodatkowe funkcje, takie jak wysoka kompresja, widzenie w podczerwieni i zoom optyczny, a także wiele innych.

W zestawach tych są również, oprócz kamer, rejestratory sieciowe, dyski, tabliczki informacyjne, a także kable sieciowe. Kabel można kupić gotowy, albo wybrać skrętkę. Każdy, kto chce mieć stały dostęp do monitoringu może kupić zestawy z aplikacją na telefon. Kamery mogą również mieć stałe obiektywy i opcję z zoomem, co pozwoli na przybliżanie obiektów wszędzie tam, gdzie jest taka potrzeba.

Zestawy do monitoringu IP POE są bardzo popularne w zakładach pracy, gdzie zachodzi potrzeba monitorowania całodobowego. Swoją popularność komplety te zawdzięczają przede wszystkim temu, że są energooszczędne, dzięki zamontowaniu kabla skrętka. Podłącza on kamery i rejestrator do sieci i transmituje obraz, a także służy do podłączenia się do sieci elektrycznej.

W większości zakładów pracy zestawy monitoringu umieszczone są także wewnątrz budynków. zwiększa to bezpieczeństwo pracowników, a pracodawcy pozwala na kontrolowanie czasu pracy załogi. Takie kamery nie mogą być ukryte, a umieszczone w widocznych miejscach, tak żeby każdy zainteresowany o nich wiedział.

Zestawy kamer IP POE cechuje również duża stabilność połączeń.

Zestawy do monitoringu IP WIFI?

Zestawy do monitoringu IP WIFI umożliwiają stworzenie systemu monitorowania, który wykorzystuje sieci bezprzewodowe, dzięki czemu nie ma konieczności doprowadzania przewodu do każdej kamery. Wystarczy tylko doprowadzić do nich zasilanie. Podpięte saąone wszystkie do wspólnego rejestratora i łatwo dołączać do zestawu następne kamery.

Do zalet zestawów do monitoringu IP WIFI zaliczyć należy także to, że można je bez trudu zamontować wszędzie, w fabrykach, biurach, zakładach pracy. Komplety do monitoringu zaprojektowane są tak, żeby można je było bez problemu zamontować wewnątrz jak i na zewnątrz.

Z czego składa się zestaw monitoringu IP WIFI

W zestawach tych są przede wszystkim kamery, które łączą się z rejestratorem. Dzięki temu obraz zostaje zapisany na dysku o odpowiedniej pojemności. Oprócz kamer i rejestratora zestawy te zawierają tabliczkę informacyjną, dysk do zapisu, Nie ma potrzeby doprowadzać przewodu transmitującego dane, natomiast kamery te muszą być zasilane energią elektryczną, dlatego trzeba je podłączyć do sieci.

Zestawy do monitoringu IP WIFI są bardzo łatwe w montażu. Nie trzeba kuć ścian, czy brudzić otoczenia wystarczy jedynie umieścić kamery na ścianie i podłączyć do prądu. Cały proces montażu przebiega szybko, wystarczy jeden dzień na zamontowanie monitoringu i nie trzeba przy tym dezorganizować pracy ludziom w zakładach czy biurach. Największym plusem tych zestawów jest fakt, że można je poszerzać o coraz to nowsze kamery.