Przykłady ćwiczeń na płaski brzuch

Wielu osobom, które dbają o odchudzanie, zależy na skutecznej likwidacji nadmiernego tłuszczu w okolicach brzucha.

Jest to proces dość trudny, ponieważ organizm magazynuje zapasy na wypadek długotrwałego głodu właśnie w okolicach brzucha. Na szczęście istnieją specjalne ćwiczenia, których regularne stosowanie z zadbaniem o zróżnicowanie, pozwala na stopniowe pozbywanie się tkanki tłuszczowej. Ważna jest jednak samodyscyplina oraz regularność i stosowanie się do zaleceń trenerów czy też dietetyków.

Przykłady ćwiczeń na płaski brzuch

Na jakie ćwiczenia warto zwracać uwagę?

Jednym z godnych polecenia ćwiczeń jest tak zwana „deska” (z angielskiego „plank”). Prawidłowe wykonanie tego ćwiczenia polega na przyjęciu pozycji jak do pompek, a następnie na oparciu ciała na ugiętych przedramionach. Jest to ćwiczenie, które należy wykonywać w seriach z powtórzeniami po 20 sekund. Z czasem można zwiększyć długość jednego powtórzenia oraz zwiększyć ilość powtórzeń w serii. Ćwiczenie to wywołuje intensywną pracę mięśni brzucha, pośladków, pleców i ramion. Jest ono świetne w zakresie modelowania brzucha.

Kolejnym przydatnym ćwiczeniem będzie wykonywanie skłonów z dotknięciem łydki. Jest to trochę zmodyfikowana wersja brzuszków. Podczas skłonów należy położyć się na macie, uginając lekko nogi w kolanach. Krzyżowo-lędźwiowy odcinek kręgosłupa powinien przez cały czas przylegać do podłoża. Następnie należy oderwać łopatki od maty i przyciągać klatkę piersiową do kolan starając się naprzemiennie dotykać łydek otwartymi dłońmi. Czas trwania ćwiczenia to 40-60 sekund.

Oczywiście istnieją również inne istotne ćwiczenia na płaski brzuch, które umożliwiają skuteczne modelowanie mięśni brzucha i wyszczuplenie talii. Wpływają one korzystnie na odchudzanie oraz poprawiają sprawność organizmu. Warto pamiętać, że proces likwidacji nadmiernej tkanki tłuszczowej brzucha można ulepszyć poprzez przestrzeganie odpowiednio opracowanej i zbilansowanej diety. Warto pamiętać o regularnych treningach oraz o tym, że istotna jest jakość, a nie ilość wykonywanych powtórzeń.