Fotowoltaika na gruncie – co musisz wiedzieć

W wielu przypadkach najlepszym rozwiązaniem może być zamontowane paneli słonecznych na ziemi. Chociaż panele słoneczne na dachu są najczęstszym wyborem dla właścicieli domów, istnieje wiele powodów, dla których warto rozważyć montaż na gruncie.

Ogólnie rzecz biorąc, panele słoneczne do montażu naziemnego kosztują nieco więcej niż dachowe panele słoneczne. Jeśli Twoja nieruchomość nie daje możliwości montażu na dachu, zainstalowanie systemu naziemnego może w rzeczywistości zaoszczędzić więcej pieniędzy na dłuższą metę.

Panele słoneczne na dachu

Panele słoneczne na dachu są ograniczone przez charakterystykę dachu, na którym są zainstalowane. Jeśli Twój dach nie jest ustawiony pod odpowiednim kątem, nie jest skierowany na południe lub ma przeszkody, takie jak kominy, Twój system fotowoltaiczny będzie mniej produktywny.

Nie wszystkie naziemne systemy paneli słonecznych są sobie równe

Istnieją dwa podstawowe typy naziemnych systemów paneli słonecznych:

Standardowe mocowania naziemne wykorzystują metalowe ramy wbite w ziemię, aby utrzymać panele słoneczne pod stałym kątem. Niektóre standardowe naziemne systemy paneli słonecznych można regulować ręcznie kilka razy w roku, aby uwzględnić sezonowe zmiany słońca.

Systemy solarne montowane na słupach obsługują wiele paneli słonecznych na jednym słupie i podnoszą panele wyżej od ziemi niż standardowe mocowanie naziemne. Panele słoneczne montowane na słupach często zawierają systemy śledzenia, które automatycznie przechylają panele słoneczne, aby uchwycić optymalną ilość światła słonecznego.

Fotowoltaika na gruncie

Systemy paneli słonecznych do montażu naziemnego oferują korzyści wszystkim właścicielom domów. Nawet jeśli jesteś dobrym kandydatem na dachowy system solarny, wybór naziemnego systemu paneli słonecznych ma wiele zalet.

Po pierwsze…

Naziemne systemy paneli słonecznych są bardzo łatwe do montażu, ponieważ można je umieścić na otwartym terenie. Nie wymagają wiercenia w dachu, a produkty używane w standardowych systemach montażu naziemnego są lekkie i łatwe do wymiany.

Po drugie…

Fotowoltaika do montażu naziemnego może być bardziej produktywna. Ponieważ nie są zależne od Twojego dachu, montowane na ziemi panele fotowoltaiczne są ustawione pod idealnym kątem, aby zoptymalizować produkcję energii. Oznacza to, że możesz wytworzyć więcej energii elektrycznej niż system dachowy o porównywalnej wielkości i zaoszczędzić więcej pieniędzy w dłuższej perspektywie.

Zalety paneli fotowoltaicznych na gruncie

Wreszcie panele słoneczne montowane na ziemi są bardzo łatwo dostępne w celu czyszczenia i konserwacji. Jeśli mieszkasz w obszarze, w którym zimą występuje dużo śniegu, możliwość łatwego odgarniania śniegu z paneli słonecznych jest głównym udogodnieniem.

Dowiedz się więcej: fotowoltaika na gruncie