Jak zaprojektować funkcjonalną garderobę

Nie ma znaczenia, jak duża lub mała jest Twoja sypialnia, dwie podstawowe rzeczy, których będziesz potrzebować, to łóżko i szafa.

Jednak projektowanie garderoby może być trudnym zadaniem, ponieważ jeśli jest wbudowana, nie można jej przesunąć, aby zrobić miejsce, w przeciwieństwie do łóżka. Wybierz taki projekt, który pomoże uzyskać idealną szafę, która spełni wszystkie Twoje wymagania, od funkcjonalności po estetykę. Jeśli pomieszczenie jest niewielkie, idealnie byłoby mieć szafę z przesuwanymi drzwiami. Drzwi skrzydłowe potrzebują miejsca na otwarcie drzwi na zawiasach, ale drzwi przesuwne zajmują mniej miejsca. Szafa składa się z dwóch części, korpusu wewnętrznego i drzwi. W przypadku korpusu masz do wyboru płyty MDF i sklejki, natomiast okiennice są wykonane zazwyczaj z płyty MDF. Poleca się płytę MDF do tuszy, ponieważ jest to nie tylko opłacalne, ale sklejka ma tendencję do gięcia i odkształceń po pewnym czasie. Możesz wybierać spośród wykończeń takich jak laminat, akryl, drewno, aluminium ze szkłem lub aluminium lakierowane. Laminat i płyta MDF są opłacalne i łatwe w utrzymaniu, w przeciwieństwie do innych wykończeń. Jeśli jednak chcesz uzyskać elegancki wygląd i nie masz nic przeciwko wydaniu więcej, to wykończenia akrylowe, szklane, drewniane czy

lakierowe są trwałymi i pięknymi wykończeniami do szaf.

Obecnie wielu klientów decyduje się na lustrzane wykończenie drzwi szafy. Podczas gdy do przymocowania luster do drzwi skrzydłowych stosowane są kołki, w szafach przesuwnych stosowane są aluminiowe ramy. Konstrukcja szafy na zamówienie Warszawa to nie tylko półki i wieszaki. Możesz wyposażyć swoją szafę w organizery do akcesoriów, wieszaki do spodni i wiele wysuwanych praktycznych szuflad. Wybierz reflektory u góry szafy i lampki LED do wewnętrznych półek. Może to ułatwić znajdowanie ubrań w głębokich szufladach i półkach, oszczędzając dużo czasu i energii podczas porannego ubierania. Możesz również dostosować wysokość i rozmiar szafy do wymiarów swojego pomieszczenia.