Uniwersalne podpory dla branży budowlanej

W budownictwie wykorzystywanych jest wiele elementów, które mają za zadanie podtrzymywanie dużych ciężarów.

Dobrym przykładem jest podpora budowlana, która z pewnością bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku podparcia stropów, stempli szalunkowych, belek czy też balkonów i podciągów. Oczywiście warto zwrócić uwagę, iż są to elementy regulowane, dzięki czemu możemy zastosować je na różnych placach budowy. Z pewnością każda firma budowlana powinna posiadać tego typu wyposażenie. Naturalnie warto zwrócić uwagę iż posiadają one pewną wytrzymałość, mogą wytrzymywać nacisk około 20 kN.

Uniwersalne podpory dla branży budowlanej

Podpory stalowe do balkonów i szalunków stopowych

W przypadku cięższych konstrukcji stosuje się wiele podpór ustawionych obok siebie, daje to odpowiednie zabezpieczenie podłoża szalunku. Z pewnością powinniśmy wybierać modele solidne, ocynkowane, dzięki czemu będą odporne na korozję. W przypadku szalunków często między podporami może przedostawać się woda, która będzie spływała po podporze, dlatego modele ocynkowane najlepiej sprawdzają się w tego rodzaju pracach. Dodatkowo posiadają także otwory mocujące, dzięki czemu możemy przymocować je do podłoża, także zastosować różnego rodzaju końcówki, które pozwolą na solidne podparcie dźwigara.

Są to rozwiązania bardzo uniwersalne, które możemy zastosować zarówno w pozycji poziomej jak i pionowej, mogą posłużyć do rozpierania różnych elementów w budownictwie, z pewnością mogą sprawdzić się na wielu etapach prac budowlanych. Oczywiście ważna jest regulacja oraz zakres, w tym przypadku może być to przykładowo podpora o zakresie regulacji od 2 do 3,5 m. Będzie to model bardzo uniwersalny, który może posłużyć do podparcia wielu stropów oraz balkonów.

Kupując podpory budowlane warto zwrócić uwagę na grubość podstawy, średnicę, możliwość regulacji za pomocą gwintu. Podpory metalowe oczywiście możemy wykorzystywać wielokrotnie, w przeciwieństwie do niektórych stałych podpór, które kiedyś wykonywane były najczęściej z drewna. Dodatkowo możemy umieszczać je także w trójnogach, które zapewnią odpowiednią stabilność.