Lepiej wybrać bramy przesuwne czy bramy wahadłowe

Wiele osób zastanawia się, jakie wybrać bramy, aby zapewnić dostęp dla samochodów na swoją posesję czy teren firmy.

Zazwyczaj do wyboru będziemy mieli bramy wahadłowe lub przesuwne, które są najczęściej spotykane na posesjach prywatnych i komercyjnych. Główna różnica między nimi polega na tym, że bramy przesuwne wsuwają się i wysuwają, podczas gdy bramy wahadłowe otwierają się i zamykają w szerokim półokręgu.

Lepiej wybrać bramy przesuwne czy bramy wahadłowe

Rolki prowadzące do bram przesuwnych

Najczęściej używane, gdy inne instalacje bram nie są możliwe, bramy przesuwne są świetnym rozwiązaniem, jeśli masz ograniczoną przestrzeń i nierówny teren. Zamiast mieć bramę otwieraną szerokim łukiem do wewnątrz lub na zewnątrz, bramy przesuwne poruszają się po szynach lub systemie wspornikowym. Bramy przesuwne doskonale sprawdzają się w przypadku montażu większych bram metalowych i większej liczby bram komercyjnych, można je zastosować jako wjazd lub wejście. Jeśli podjazd ma za bramą nachylenie w górę, co uniemożliwia zamontowanie bramy skrzydłowej, również w tym przypadku brama przesuwna sprawdzi się, ponieważ nie wychyla się w żadną stronę.

Bramy przesuwne mają wiele zalet, przede wszystkim zapewniają zwiększone bezpieczeństwo, są mniej narażone na uszkodzenia w sytuacjach silnego obciążenia wiatrem. Szczególnie elegancko prezentują się w ogrodach przydomowych i są świetnym sposobem na zabezpieczenie podjazdu. Można je również zabezpieczać za pomocą zamków hakowych lub automatyki bramowej. Bramy na rolkach mogą być przesuwane w lewo lub w prawo, dzięki czemu nie przeszkadzają, gdy są całkowicie otwarte.

Tego typu bramy możemy znaleźć w wielu rozmiarach i wysokościach, mogą być one również zautomatyzowane. Rolki prowadzące do bram przesuwnych możemy zakupić w specjalistycznych sklepach. W przeciwieństwie do innych typów bram, bramy skrzydłowe lub wahadłowe nie wymagają silnika ani elektroniki, dzięki czemu są naprawdę łatwe w użyciu i utrzymaniu. W razie potrzeby można je zautomatyzować, są też tańsze niż bramy przesuwne.