Jak działają kryptowaluty?

Opierając się na zjawisku znanym jako bankowość rezerw cząstkowych, banki mogą wydawać do 90% pieniędzy swoich klientów w dowolnym momencie.

Innymi słowy, banki są zobowiązane do trzymania pod ręką jedynie 10% pieniędzy swoich klientów jako rezerwy finansowej. Pozostałe 90% wydaje się na inne inwestycje, na przykład na pożyczki dla nowych klientów. Zwykle banki są w stanie przetrwać przy tak niskim odsetku płynności, ale ponieważ nie miały teraz kwoty zbliżonej do kwoty pieniędzy, którą dali im klienci, doświadczyli tak zwanego kryzysu płynności. Kryzys płynności można po prostu rozumieć jako brak dostępnych gotówki i kapitału. Ten schemat zaczął się pogłębiać i namnażać w innych bankach, firmach inwestycyjnych i firmach ubezpieczeniowych, co doprowadziło do bankructwa, ogólnego upadku, a ostatecznie krachu na rynku finansowym w 2008 roku. Tego rodzaju historie ilustrują silny brak równowagi sił w naszym obecnym systemie finansowym. Celem powyższej historii jest zapewnienie kontekstu motywacji do powstania kryptowaluty, czyli wirtualnego środka płatniczego. Podczas krachu finansowego banki i instytucje finansowe na całym świecie musiały być ratowane przez ich rządy, a zatem pośrednio przez pieniądze podatników. W rezultacie zaczęło być coraz bardziej jasne, że współczesny system finansowy był nie tylko niewiarygodny i kruchy, ale być może nawet z natury wadliwy. Tak więc, wśród innych powodów, które sięgają do badań i zainteresowania technologią kryptograficzną, chęć stworzenia alternatywnej waluty wynikała z głębokiego niezadowolenia z usług tradycyjnych banków i instytucji finansowych.

Nie tylko to, ale kryptowaluty wynikały również z głębokiego niezadowolenia z tradycyjnych walut. Aby dowiedzieć się więcej o kryptowalutach, odwiedź stronę https://kryptowaluty.expert/category/kryptowaluty/. Dzięki kryptowalutom jedna osoba jest jednak w stanie przelać pieniądze do drugiej bez konieczności ułatwiania tej transakcji za pośrednictwem banku. Wynika to z faktu, że kryptowaluta i jej podstawowa infrastruktura są jedną z pierwszych form technologii, która jest w stanie rozwiązać problem podwójnego wydatkowania przy jednoczesnym wyeliminowaniu z równania centralnych stron trzecich, takich jak banki. W ciągu najbliższych kilku lat rządy krajowe z pewnością podejmą odpowiednie kroki w kierunku ustanowienia społeczeństwa bezgotówkowego, w którym ludzie będą przeprowadzać transakcje przy użyciu scentralizowanych walut cyfrowych. Jednocześnie zdecentralizowane kryptowaluty, które niektórzy uważają nawet za twardsze pieniądze, będą coraz częściej wykorzystywane we wszystkich sektorach. Zasadniczo kryptowaluty to wpisy dotyczące tokena w zdecentralizowanych bazach konsensusu. Nazywa się je kryptowalutami, ponieważ proces utrzymywania konsensusu jest zabezpieczony silną kryptografią. Kryptowaluty są więc oparte na kryptografii. Nie są zabezpieczone przez ludzi lub zaufanie, ale przez matematykę. Bardziej prawdopodobne jest, że asteroida spadnie na twój dom, niż że adres bitcoin zostanie naruszony.

Tekst dostarczył Expert od kryptowaluty.expert

Previous article

Jak zamówić bilet na busa?