Jakie witaminy ma gruszka?

Gruszki bardzo rzadko trafiają na nasze stoły. Nie wszystkim smakują, dlatego ich nie jemy. Szkoda, bo zawierają bardzo dużo witamin, dlatego warto będzie się jednak na ten rodzaj owoców zdecydować.

Mamy kilka odmian gruszek, ale najlepsze byłby takie prosto z sadu gdzie nie było stosowanych żadnych środków chemicznych. Na wsiach można jeszcze takie sady znaleźć, dlatego jeśli mamy tylko taką możliwość to warto jeść takie soczyste gruszki.

To nam wyjdzie na zdrowie i sami się o tym przekonamy. Gruszka zawiera sporo kalorii, dlatego jeśli ktoś się odchudza to musi uważać ile gruszek zjada. 100 Gram gruszki to ż 60 kalorii, a zatem dwa razy więcej niż w arbuzie. Na pewno jedna gruszka dziennie nam nie zaszkodzi i nie można aż tak panikować, ale jeśli byśmy zjedli kilka gruszek to już sytuacja się zmienia. Gruszki uważane są za ciężko strawne i najlepiej nie jeść ich ze skórą tylko obierać.

Witaminy w smacznej gruszce

W gruszkach znajdziemy witaminę C, która jest potrzebna do zwiększania odporności w naszym organizmie. Bez niej będziemy chorować o wiele częściej, a na pewno tego nie chcemy. W gruszce znajdziemy również witaminy z grupy B. są to witamina B1, B2 oraz B6. Bardzo ważny rodzaj witaminy w gruszce to PP, czyli witamina B3. Ta witamina jest bardzo potrzebna do prawidłowego funkcjonowania naszego mózgu. Pozytywnie wpływa na działanie układu nerwowego oraz na hormony płciowe. Najlepiej kupować gruszki krajowe i wtedy, kiedy jest na nie sezon. Wtedy wiemy, że to, co kupujemy pochodzi z naszego kraju, a tutaj są najlepsze gruszki. Trzeba dbać o siebie, dlatego podawajmy owoce takie jak gruszki swoim dzieciom jak i osobom starszym – przy okazji zapoznaj się z https://olimpsport.com/pl. Nie musi być tego dużo, bo przecież owoców, które mają witaminy jest więcej i można to wszystko mieszać tak żeby nam się nie znudziło i jeszcze bardziej smakowało. Najbardziej smakują gruszki prosto z drzewa, ale nie każdy ma to szczęście, dlatego trzeba wykorzystywać okazję i w sklepach kupować gruszki, które pochodzą ze sprawdzonych źródeł.

Next article

Ubrania na każdą okazję