Japonia to piękny kraj, w którym znajdziesz wszystko

Na każdym kroku można w Japonii natrafić na majestatyczne świątynie shintoistyczne, wspaniałe świątynie buddyjskie, dawne szlaki handlowe, spektakularne parki i ogrody krajobrazowe, eklektyczne tematyczne kawiarnie, różnorodne style sztuki, zachowane dziedzictwo kultury i egzotyczne przysmaki sprzedawane w budkach i ulicznych stoiskach.

Japonia jest również krajem niekończącego się odkrywania ciekawych miejsc. Przy tak wielu dostępnych na wyciągnięcie ręki atrakcjach, wybór miejsca, które można zobaczyć w Japonii w pierwszej kolejności, nie jest łatwym zadaniem. Informacje w językach obcych są raczej rzadkie, co oznacza, że tylko wytrawny podróżnik zna najlepsze miejsca do odwiedzenia w Japonii. Oczywiście warto znać chociaż podstawy języka, aby umieć poruszać się po kraju i porozumiewać z mieszkańcami. Warto odważyć się na samodzielne odkrywanie okolicy, nawet jeśli oznacza to zgubienie się po drodze. Kto wie, co nas urzeknie podczas takich wędrówek. Słynne Shibuya Station jest bez wątpienia jednym z najbardziej znanych zabytków Tokio. W przeciętny dzień powszedni na tym tętniącym życiem skrzyżowaniu ruch pieszy osiąga ponad dwa miliony osób dziennie. Wiele filmów nakręcono w tym miejscu, a pamiątkowe zdjęcie na pasach to właściwie obowiązek podczas wycieczki do Japonii. Oprócz oszałamiającego przejścia w okolicy można znaleźć wiele najmodniejszych marek odzieżowych w Tokio. Naoshima to mała wyspa.

Chociaż jest to przyjemny wiejski wyjazd z Tokio, wyspa jest najbardziej znana z licznych muzeów sztuki nowoczesnej, architektury i rzeźb.

Jeżeli zastanawiasz się ile kosztuje wycieczka do Japonii, skontaktuj się z firmą, organizującą takie wyjazdy, a oni odpowiedzą na wszystkie pytania. Asakusa to obszar Tokio, który jest powszechnie uważany za główną atrakcję kulturalną miasta. Chociaż w dzielnicy znajduje się wiele mniejszych świątyń, do głównych atrakcji należy majestatyczna świątynia Senso-ji. Odaiba to duża sztuczna wyspa położona w Zatoce Tokio i tuż za Tęczowym Mostem. Na wyspie znajdują się imponująco ekstrawaganckie centra handlowe z diabelskim młynem i inne ciekawe atrakcje.