Jakie obuwie jest dobre do przedszkola?

Przedszkole tuż tuż a wiec czas na wybór obuwia. Jakie są najlepsze dla przedszkolaka ?

Muszą one spełniać kilka warunków. Oprócz samej estetyki powinny być bardzo praktyczne…

Tak jak my dorośli dobieramy buty do rożnych sytuacji i liczymy na pełen komfort i wygodę. Tak tez szukamy obuwia dla dziecka. Powinno być one:
– przewiewne,
– wygodne,
– z podeszwa antypoślizgowa
– trwale
– elastyczne,
– lekkie
-odpowiednio wyprofilowane
-proste w założeniu

Te cechy tworzą idealne buty do przedszkola. Dzięki , którym dziecko w swobodny sposób może bawić się do oporu, mając przy tym pełen komfort i zapewnione bezpieczeństwo. Jego ruchy są swobodne i lekkie. Z tak dobrze dobranym bucikiem możemy ruszać do przedszkola do szaleństwa zabaw. Typ buta niema tu większego znaczenia ona zależny wyłącznie od Nas. Czy będą to trampki profilaktyczne czy może buty ortopedyczne Bartek bo ważne jest aby dziecko samodzielnie je nałożyło. Jeżeli tak się stanie a wygoda i wygląd buta również Nam i małemu przedszkolakowi odpowiada to wybór mamy prosty.

Jako Mama często miałam problem z kupnem odpowiedniego obuwia dla swojego synka, szczególnie porą wiosenno-letnią, kiedy to zastanawiałam się czy kupić buty o rozmiar większe, które MOŻE będą odpowiednie również na czas jesienny. Często również sugerowałam się ceną, której wysokość niejednokrotnie nie odpowiadała jakości. To wszystko prowadziło, do zakupów kolejnej pary butów i syn miał ich więcej niż ja. 🙂 Przechodząc do sedna – ostatnio przy zakupie pary butów dla synka do przedszkola stwierdziłam, że wygoda i prawidłowy, zdrowy rozwój dziecka jest dla mnie najważniejszy. Kupiłam buty z wkładka kilka milimetrów mm większą od stópki, z elastycznym spodem ułatwiającym uginanie stopy podczas chodzenia ( a raczej biegania :)) mojego szkraba, jak i delikatnym, miękkim materiałem w środku, co więcej – całość estetycznie wykonana. Był to buty memo które posiadają specjalną diagnostyczną podeszwą pozwalającą monitorować stopy dziecka. Podczas wyboru obuwia dla przedszkolaka warto kierować się zasadą, iż ważniejsza jest jakość, a nie ilość!

Previous article

Tworzenie stron www- szablony – łomża

Next article

Piękny dom w Szczecinie