Świece wniosą nowe zapachy do naszej przestrzeni życiowej

W sklepach dostępnych jest wiele różnego rodzaju świec zapachowych, mogą mniej lub bardziej intensywny zapach.

Jest on otrzymywany w procesie uwalniania olejków eterycznych a dużą rolę odgrywa w tym procesie wosk, knot na którym widzimy płomień topi wosk wówczas do powietrza uwalniają się substancje zapachowe. Jednak w przypadku słabej jakości wosków będą uwalniały się także różne substancje smoliste. Dlatego też trzeba będzie wybierać uważnie świece, najlepiej wybierać świece wykorzystujące wosk naturalny, może być to wosk pszczeli. Jest on wykorzystywany do wyrobu świec od tysięcy lat, jest uznawany za zdrowy. W przeciwieństwie do parafiny wosk pszczeli nie emituje tak dużej ilości substancji smolistych. Wiele osób wytwarza świece w domu, kiedy posiadamy parafinę i odpowiednie umiejętności będzie to bardzo dobry pomysł. Jeśli chcesz zrobić świece zapachowe, ważne jest, aby zrozumieć, jak one działają, świece zapachowe są zwykle wytwarzane w pojemnikach, szklankach czy też słoikach. Wosk używany do produkcji świec zapachowych różni się od wosku używanego do formowania świec. Świece wniosą nowe zapachy do naszej przestrzeni życiowej

Ideą świec zapachowych jest rozproszenie zapachu, olejki aromatyczne i perfumy są rozpraszane, gdy wosk wokół knota jest gorący i płynny.

Dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniego wosku do tego typu świecy, najlepiej raczej miękkiego, aby w niskiej temperaturze przechodził w stan ciekły. Po pierwsze, ważne jest, aby wosk przylegał do szkła. Im bardziej miękki wosk, tym lepiej przylega do pojemnika. Wosk parafinowy nadaje się do dodawania barwnika i zapachu. Jednak czas palenia jest krótszy w porównaniu do wosków roślinnych. Chociaż nasza parafina jest dobrej jakości, nadal jest produktem ubocznym ropy naftowej. Po użyciu świec zapachowych zapachy do domu zmieniają się i co ważne mamy nad tym kontrolę. Jest to dobry zapach kiedy posiadamy zwierzęta, mogą one bardzo skutecznie maskować niepożądane zapachy. Oczywiście można wybrać takie zapach, który będzie ma najbardziej odpowiadał na rynku znajdziemy różne świece zapachowe.