Agregat filtracyjny w układzie hydraulicznym

Jeśli posiadamy układ hydrauliczny, który nie ma zbyt wydajnego układu filtrowania to pora to zmienić. Brak filtrowania oznacza poważne problemy, na które nie można sobie pozwolić.

Jeśli coś stanie się z pompą albo innymi elementami to niestety, ale naprawa będzie bardzo kosztowna. Na pewno nie chcemy doprowadzać do takich sytuacji. W maszynie, która działa i na siebie zarabia przestoje nie są wskazane, bo oznaczają dodatkowe straty. Co zrobić dla lepszego filtrowania oleju? Trzeba zastosować agregat filtracyjny, który idealnie się od tego nadaje. Montowany jest z boku, co oznacza, że nie trzeba ingerować w istniejący układ. Można go zamontować do beczki, z której olej trafia później do układu. Jest wiele rozwiązań, na które można będzie postawić, dlatego trzeba wykorzystać okazję i zaznajomić się z ofertami firmy, która się tym zajmuje. Tam gdzie bardzo ważny jest czysty olej tam takie rozwiązanie jest najlepsze i wiele wniesie, dlatego tym bardziej trzeba przejrzeć wszystkie oferty. Bez takiego urządzenia układ hydrauliczny działa o wiele krócej, a na pewno takiego rozwiązanie nie chcemy. Wybierajmy, zatem proste, ale skuteczne urządzenie, jakim jest agregat filtracyjny, a będziemy zadowoleni.

Części i akcesoria do agregatów filtracyjnych

Poza głównymurządzeniem można również zakupić różne akcesoria i dodatkowe wyposażenie. Może to być zawór kierunkowych, wkład filtrujący, który usunie nawet najdrobniejsze zabrudzenia. Można też wybrać sobie wkłady, które usuwają wodę w stanie wolnym w oleju albo można wybrać laserowy czujnik, który będzie mierzyć klasę czystości oraz wilgotności oleju. Urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze, dlatego każdy sobie z nim poradzi. Jest wydajne i efektywne, dlatego trzeba je mieć. Taki profesjonalne agregaty filtracyjne to rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę. Trzeba zwracać uwagę na parametry agregatu filtracyjnego, bo wtedy będzie on bardzo dobrze dopasowany do naszych wymagań. Sprawdzamy typ, wydajność, ciśnienie pompy i dopiero do tego dopasujemy urządzenie spełniające te kryteria.