Jak ocieplić dom?

Ocieplenie naszego domu może przynieść korzyści, takie jak zmniejszenie rachunków za ogrzewanie. W przypadku, kiedy chcemy wyremontować dom, warto na to zwrócić uwagę.

Starsze domy często nie są wcale izolowane lub są ocieplone zbyt cienką warstwą. Oczywiście po właściwym ociepleniu będziemy mogli znacząco zmniejszyć zużycie energii na ogrzewanie. Ale nie tylko zaoszczędzimy na kosztach ogrzewania, ale także zyskamy znacznie większy komfort. Zimą pozostaje ciepło pozostaje w środku, nie ma przeciągów a ściany są ciepłe. Natomiast latem izolacja pomaga utrzymać ciepło na zewnątrz, szczególnie pod dachem. Jeśli okna zostaną również wymienione lub wyposażone w nowe szyby, właściciele domów mogą spodziewać się kolejnych oszczędności. Dach skośny o różnym nachyleniu dachu jest najczęstszą konstrukcją dachu. Jeśli dach jest starszy niż 20 lat, zaleca się wymienić izolację na nową. Jeśli przestrzeń pod dachem nie jest używana, izolacja najwyższego piętra jest najprostszym i najtańszym rozwiązaniem. Izolacja poddasza może być wykonana za pomocą waty, styropianu lub tez pianki. Obecnie najczęściej wykorzystywana jest pianka, która może wnikać bardzo dobrze we wszystkie trudnodostępne miejsca.

Dzięki temu będziemy mieli pewność że wszystkie miejsca zostaną docieplone.

W przypadku styropianu, nie zawsze uda nam się dociąć go w taki sposób aby uszczelnić poddasze w 100%. Pianka ma bardzo dobre właściwości termiczne, jak również możemy ją bardzo szybko umieścić w pożądanych miejscach. Zastygając pianka zwiększa nieco swoją objętość, dzięki temu bardzo szczelnie wypełnia wszystkie miejsca. Można stosować ją na folię pod dachem, ale także w domu od wewnątrz. Obecnie docieplanie budynków trwa o wiele szybciej niż kiedyś, wykorzystanie pianki jest bardzo dobrym pomysłem, także ze względu na bardzo dobre właściwości wygłuszające. Wykwalifikowana ekipa może za pomocą pianki zaizolować całe poddasze w ciągu jednego dnia. Jest to zatem dużo szybsza metoda, niż ocieplanie styropianem czy też watą. Z pewnością warto stosować ją w miejscach szczególnie narażonych na hałas, przy drogach czy też torach kolejowych.