Skąd się bierze trądzik u nastolatków i osób dorosłych

Trądzik może dotyczyć prawie każdego, kto przekroczył okres dojrzewania.

Jest to najczęstsza choroba skóry, i niemal połowa osób dorosłych cierpi na jakąś formę trądziku. Trądzik młodzieńczy ma inne przyczyny niż trądzik u osób dorosłych. Tak więc te same zabiegi i kosmetyki, które działały dobrze, gdy byłaś nastolatką, mogą być bezużyteczne, a nawet pogorszyć trądzik, jeśli jesteś dorosła. Trądzik u nastolatków jest spowodowany dojrzewaniem, hormonami i nadmiarem sebum. Podczas gdy trądzik u dorosłych jest spowodowany stresem, zmianami hormonalnymi i coraz bardziej delikatną skórą. Bez leczenia trądzik może powodować niską samoocenę, depresję, lęk i trwałe blizny.

Skąd się bierze trądzik u nastolatków i osób dorosłych

Jak leczyć i pielęgnować skórę trądzikową

Wiele osób z łagodnym trądzikiem uzyskuje dobre rezultaty dzięki stosowaniu odpowiednich produktów do pielęgnacji cery trądzikowej, mogą to być również wysokiej jakości dermokosmetyki polecane na ten problem. Produkt zawierający nadtlenek benzoilu, dwutlenek krzemu, kwas mlekowy, kwas salicylowy, alantoinę, pantenol, wyciąg z drzewa herbacianego, oczyszczają skórę i zapobiegają rozwojowi bakterii. Nie oznacza to oczywiście, że trądzik zniknie z dnia na dzień, trzeba uzbroić się w cierpliwość i leczyć zmiany skórne do skutku. Po ustąpieniu trądziku należy kontynuować leczenie, aby zapobiec przyszłym wypryskom.

Codziennie rano i wieczorem oczyszczaj skórę nawilżającym środkiem czyszczącym z kwasem salicylowym ze składnikami takimi jak kwas mlekowy, skwalan, aloes. Kwas salicylowy złuszcza skórę i oczyszcza pory. Wnika w tłuste sebum, oczyszczając pory, zmniejsza zaczerwienienia i stany zapalne oraz jest bezpieczny dla osób o wrażliwej skórze. Do mycia i pielęgnacji używaj delikatnych produktów bezalkoholowych. Nie używaj produktów podrażniających skórę, w tym środków ściągających i silnie złuszczających. Sucha, czerwona skóra pogarsza wygląd trądziku.

Więcej o kosmetykach do cery trądzikowej przeczytasz na stronie https://novaclear.eu/produkty-acne. Użyj lekkiego kremu nawilżającego i produktów do makijażu na bazie wody, bez oleju. Możesz również nałożyć krem punktowy na miejsca dotknięte trądzikiem. Jeśli masz tłustą cerę, wybierz krem matujący odpowiedni dla skóry tłustej i mieszanej, aby nie stymulować produkcji sebum ani nie pogarszać trądziku.