Zanim kupisz na kredyt, przeczytaj to!

Być może unikałeś kart kredytowych, ponieważ słyszałeś, że mogą one wpędzić ludzi w kłopoty lub że odpowiedzialne zarządzanie finansami oznacza, że ​​nigdy nie używasz karty kredytowej.

Jeśli jednak właściwie używasz kart kredytowych, możesz zwiększyć swoją zdolność kredytową, więc nie chcesz unikać kart kredytowych ze strachu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak prawidłowo korzystać z kart kredytowych.Cosigner może pomóc w uzyskaniu karty kredytowej, jeśli nie masz jeszcze kredytu. Współsygnatariuszami mogą być przyjaciele, krewni lub ktokolwiek z własną historią kredytową. Muszą chcieć podpisać, że zapłacą saldo należne na karcie, jeśli jej nie zapłacisz. Ta metoda to sprytny sposób na zwiększenie kredytu za pomocą pierwszej karty kredytowej.Jeśli masz karty kredytowe, których nie używałeś w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, prawdopodobnie dobrym pomysłem byłoby zamknięcie tych kont. Jeśli złodziej dostanie je w swoje ręce, możesz przez chwilę tego nie zauważyć, ponieważ prawdopodobnie nie spojrzysz na saldo tych kart kredytowych.Za każdym razem, gdy zdecydujesz się ubiegać o nową kartę kredytową, Twój raport kredytowy jest sprawdzany i wysyłane jest „zapytanie”. Pozostaje to w raporcie kredytowym przez okres do dwóch lat i zbyt wiele zapytań obniża twoją zdolność kredytową. Dlatego zanim zaczniesz szaleńczo ubiegać się o różne karty, najpierw zbadaj rynek i wybierz kilka wybranych opcji.Co miesiąc po otrzymaniu wyciągu poświęć trochę czasu na jego przejrzenie. Sprawdź wszystkie informacje pod kątem dokładności. Sprzedawca mógł przypadkowo obciążyć inną kwotą lub dokonać podwójnej płatności. Może się również okazać, że ktoś uzyskał dostęp do Twojej karty i wybrał się na zakupy. Niezwłocznie zgłoś wszelkie nieścisłości firmie obsługującej kartę kredytową.Nigdy nie zamykaj swoich kont. [IMG alt=”FinansowyPuls.pl – Trzymaj rękę na finansowym pulsie!” href=”https://finansowypuls.pl/”]

Chociaż może się wydawać, że to mądra rzecz, aby poprawić swój wynik kredytowy, zamknięcie kont może w rzeczywistości zaszkodzić twojemu wynikowi.

Powodem tego jest to, że agencje sporządzające raporty kredytowe biorą pod uwagę Twój dostępny kredyt podczas oceny wyniku, co oznacza, że ​​jeśli zamkniesz konta, Twój dostępny kredyt zostanie obniżony, podczas gdy kwota, którą jesteś winien, pozostaje taka sama.Aby uniknąć naliczania odsetek, nie traktuj karty kredytowej tak, jak karty bankomatowej. Nie przyzwyczajaj się do pobierania opłat za każdy zakupiony przedmiot. W ten sposób tylko obciąży Twój rachunek, możesz otrzymać niemiłą niespodziankę, gdy otrzymasz miesięczny rachunek z karty kredytowej.Użyj karty kredytowej, która oferuje nagrody. Nie każda firma obsługująca karty kredytowe oferuje nagrody, więc musisz wybierać mądrze. Punkty Rewards można zdobyć za każdy zakup lub za zakupy w określonych kategoriach. Istnieje wiele różnych nagród, w tym mile lotnicze, zwrot gotówki lub towary. Bądź jednak ostrożny, ponieważ niektóre z tych kart pobierają opłatę.Nigdy nie podawaj numeru karty przez telefon, chyba że ufasz firmie i zainicjowałeś połączenie. Kiedy ktoś do Ciebie dzwoni, bardzo uważaj na podawanie numeru karty kredytowej. Nie możesz być pewien, że są tym, za kogo się podają. Jest mnóstwo oszustów i pozbawionych skrupułów osób, które tylko czekają na szansę wykradzenia informacji o karcie kredytowej. Bądź bardzo ostrożny i chroń się.Jak teraz widzisz, przez te wszystkie lata wyrządzałeś sobie krzywdę, unikając kart kredytowych. Używane prawidłowo, karty kredytowe poprawiają Twoją zdolność kredytową i zwiększają prawdopodobieństwo uzyskania kredytu hipotecznego lub kredytu samochodowego, którego potrzebujesz. Skorzystaj ze wskazówek, które właśnie przeczytałeś, aby pomóc Ci wybrać najlepszą kartę kredytową do swoich potrzeb.