Zadbaj o piękny i zdrowy uśmiech

Wielu osobom wizyta u dentysty kojarzy się przede wszystkim z usuwaniem kamienia oraz z leczeniem zębów, na których pojawiła się próchnica. Dziś zakres usług dentystycznych jest dużo szerszy. Coraz więcej osób marzy o pięknych, białych i prostych zębach. Jest to możliwe dzięki coraz bardziej rozwijającej się stomatologii estetycznej.

Czym dokładnie jest stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna zajmuje się poprawieniem wyglądu zębów. Dentysta estetyczny pomaga ocenić zaburzenie ich estetyki oraz proponuje dostępne rozwiązania problemu dopasowane do danej osoby. Z takiej oferty mogą skorzystać te osoby, które są niezadowolone z wyglądu własnych zębów. Może mieć to na przykład związek z ich kształtem czy z przebarwieniami.

Wybielanie zębów – najpopularniejszy zabieg

Wybielanie zębów Wrocław, to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów przez pacjentów. Do wybielania zębów najczęściej stosowane są specjalistyczne lampy Beyond. Na zęby pacjenta nakładany jest silnie działający żel wybielający, który podświetlany jest lampą. Z tego typu zabiegu mogą skorzystać osoby, które mają trudniejsze do usunięcia przebarwienia, a także takie, które piją dużo kawy, herbaty oraz palą papierosy. Jedyną wadą takiego wybielania jest nieznacznie większa wrażliwość zębów.

Implanty zębowe – do kogo kierowany jest ten zabieg?

Coraz więcej osób decyduje się także na implanty zębowe Wrocław. Implantologia polega na odtworzeniu utraconych zębów i zastąpieniu ich implantami, które nie odróżniają się wcale od zębów naturalnych. Implant jest tak naprawdę nowym korzeniem zęba, którego wprowadza się w miejsce zęba utraconego. Implanty stosuje się w przypadku utraty pojedynczego zęba, kilku zębów lub w przypadku całkowitego bezzębia. Wykonane są one z tytanu, który charakteryzuje się ponadprzeciętną wytrzymałością, a także biozgodnością z ludzkimi tkankami.

Protetyka nadal popularna

Pacjenci gabinetów zajmujących się stomatologią estetyczną często korzystają również z leczenia protetycznego. Protetyka Wrocław obejmuje takie usługi jak:

• wykonywanie koron zębowych (rekonstrukcja zębów, które zostały zniszczone);
• wykonywanie mostów protetycznych (odbudowa częściowych braków w uzębieniu);
• wykonywanie licówek (na przednią część zęba nakładana jest cienka warstwa materiału cementowanego. Licówki mają zastosowanie szczególnie w przypadku zębów, które są trwale przebarwione, albo w sytuacji, kiedy między zębami występuje duża przerwa).

Usługi z zakresu stomatologii estetycznej oferuje klinika Omnident z Wrocławia. Z ofertą gabinetu można zapoznać się na stronie internetowej omnident.pl.

Previous article

Pielęgnacja i stylizacja włosów

Next article

Gdzie można wpisać proxy?