Bezpieczne kosmetyki do włosów

W przypadku kiedy mamy problem z wypadaniem włosów, konieczna może być zmiana naszych przyzwyczajeń, Przykładowo według badań wypadanie włosów jest częstsze u osób palących.

Warto chronić naszą głowę przed nadmiernym nasłonecznieniem, dlatego te w słoneczne dni warto nosić czapkę, która będzie chroniła nasze włosy przed promieniami UV. W przypadku kosmetyków do naszych włosów warto używać naturalnych produktów bez dodatków takich jak siarczan sodu laurylosiarczanu, a utrzymasz zdrową skórę głowy, a to oznacza lepszy porost włosów. Osoby, których włosy wypadają od jakiegoś czasu, powinny masować skórę głowy przez kilka minut. Pomaga w utrzymaniu aktywności mieszków włosowych. Możesz dodać olej lawendowy do oleju migdałowego lub sezamowego i wykorzystać w czasie masażu. Mokre włosy są najbardziej kruche. dlatego unikaj czesania mokrych włosów, ponieważ zwiększa to ryzyko złamania włosów. Jeśli już musisz czesać mokre włosy, użyj grzebienia z szerokimi zębami. Do rozplątywania używaj palców, a nie grzebienia lub szczotki. Zdrowy dla włosów będzie przykładowo sok czosnkowy, sok z cebuli lub imbiru. Soków wmasuj w skórę głowy, pozostaw na noc i zmyj rano. Jedna czwarta włókna włosa to woda. Bezpieczne kosmetyki do włosów

Dlatego zaleca się picie od czterech do ośmiu szklanek wody dziennie.

W ten sposób będziesz nawilżona. Dobrym pomysłem może być także zielona herbata, którą można nałożyć na włosy na godzinę i spłukać. Podstawą jest naturalny szampon, który ma na celu umycie włosów i pozbycie się nadmiaru sebum. Jego składnikiem może być przykładowo olejek eteryczny z rozmarynu. Reaktywuje krążenie krwi, perfunduje skórę głowy i dodaje włosom siły do wzrostu. Olejek cytrynowy ma działanie antyseptyczne. Zapobiega tworzeniu się niepożądanych drobnoustrojów, dzięki olejkowi szampon będzie również odświeżający. Kolejnym składnikiem szamponu może być także witamina E, która uaktywnia funkcję komórek włosa, które nie wytworzyły włosów i wspomaga funkcje tych, z których wyrastają włosy. Poprawia dotlenienie skóry i odżywia mieszki włosowe. Co nie mniej ważne, chroni skórę przed dalszym wypadaniem włosów. Można stosować różne preparaty takie jak przykładowo EcoLab laminująca maska do włosów, która chroni i odżywia nasze włosy.