Jak działają oczyszczacze powietrza i dlaczego są potrzebne

Zasadniczo rola oczyszczacza powietrza nie jest skomplikowana do zrozumienia. Urządzenia te usuwają zanieczyszczenia i alergeny z powietrza, dzięki czemu nie wdychasz ich do płuc.

Korzyści z posiadania oczyszczacza powietrza są dwojakie, oczyszczacz pomaga lepiej oddychać i
utrzymuje zdrowie ludzi, usuwając szkodliwe toksyny z powietrza. Prawda jest taka, że wokół nas krążą miliony mikroskopijnych cząstek. Niektóre z tych cząstek obejmują zanieczyszczenie powietrza na zewnątrz, podczas gdy inne są wytwarzane przez produkty wewnętrzne. Z każdym oddechem wdychamy niektóre z tych szkodliwych cząstek i zarazków do płuc. Jeśli masz astmę lub alergię, niewątpliwie zauważysz negatywne skutki uboczne wdychania złej jakości powietrza szybciej niż ktoś, kto nie ma takich problemów. Duszność, zatkany nos i świszczący oddech są pewnymi oznakami wdychania zanieczyszczeń. Niektórzy z nas niekoniecznie zauważają wpływ zanieczyszczeń powietrza, dopóki nie będą mieli długoterminowego kontaktu z nimi. Rak, choroby serca i uszkodzenie mózgu to jedne z najgorszych scenariuszy, podczas gdy bóle głowy, problemy ze snem i katar są częstymi codziennymi objawami. Niestety, żadna odkurzania lub czyszczenia nie może ostatecznie rozwiązać problemu zanieczyszczeń w pomieszczeniu. W rzeczywistości działania te mogą pogorszyć problem, podnosząc szkodliwe cząstki i wypychając je z powrotem w powietrze.

Ponadto wiele środków czyszczących zawiera lotne związki organiczne, które jeszcze bardziej obniżają jakość powietrza. Dodając oczyszczacz powietrza lub instalację wentylacyjną do domu czy miejsca pracy, możesz zapewnić, że zanieczyszczenia, które powodują problemy z oddychaniem i problemy zdrowotne, zostaną wyeliminowane z przestrzeni powietrznej wokół ciebie. Po użyciu dobrej jakości filtra powietrza, przykładowo hepa h13, zauważysz, że będziesz mieć lepszy system odpornościowy, głębszy sen i ogólnie lepsze samopoczucie. Jeśli cierpisz na astmę lub alergię, powinieneś również zauważyć znacznie mniejsze problemy z układem oddechowym i nosowym, co znacznie poprawi jakość twojego życia i bezpieczeństwo.