Wózki dziecięce – modny dodatek czy niezbędny element wyprawki?

Kiedy jesteś młodym rodzicem, Twoją głowę zaprząta mnóstwo całkiem nowych informacji, wyzwań i powinności. Stajesz przed wyborami, które wcześniej w ogóle Cię nie dotyczyły, ale teraz wydają się być najważniejsze.

Jednym z nich jest na pewno wyprawka dla dziecka Większość rodziców zaczyna kompletowanie wyprawki już na początku trwania ciąży. To daje czas na przemyślenie podstawowych kwestii oraz na finansowe przygotowanie się do zakupów.

Jednym z najważniejszych elementów wyprawki są wózki dziecięce.

Typy wózków

Wyróżnia się podstawowe typy wózków, poszczególne typy zaś różnią się designem, materiałami używanymi w produkcji oraz dodatkowymi akcesoriami. Sklep dla dzieci Warszawa ma w swojej ofercie większość z nich.
1. Gondola- pierwszy wózek dziecka, od urodzenia do momentu, w którym zacznie siadać.
2. Spacerówka- przeznaczona dla dzieci, które już siedzą. Służy dziecku najdłużej, bo nawet do 2-3 roku życia.
3. Wózek 2w1- stelaż + gondola + spacerówka.
4. Wózek 3w1- stelaż+ gondola+ spacerówka+ nosidełko (fotelik samochodowy).
5. Wózek 4w1- stelaż+ gondola+ spacerówka+ nosidełko+ adapter do nosidełka.
6. Wózek biegowy.
7. Wózek bliźniaczy.
8. Wózek dla rodzeństwa.


Pierwszym krokiem do wyboru i zakupu wózka jest precyzyjne określenie potrzeb klienta, w czym pomogą doradcy sklepu Wózki Foteliki w Warszawie. Bardzo popularny wózek znajdziesz w naszym sklepie – zapraszamy do zakupu Joolz wózek.
Moda czy wygoda
Rodzice oceniają wózki dziecięce w bardzo szerokich kategoriach. Jest to użytkowość, wygląd, obecność dodatkowych akcesoriów, cena.

  • Wózki użyteczne, czyli jakie? Tu istotna jest lekkość i wytrzymałość wszystkich elementów wózka, rodzaj kół (pompowane czy piankowe), wysokość rączki, możliwość jej regulowania, rozmiar wózka, łatwość składania. Wózki spacerowe Warszawa, które znajdziesz, np. w sklepie www.wozki-foteliki.pl to modele z wysokiej jakości materiałów.
  • Cena. Ceny wózków dziecięcych są zróżnicowane, zależnie od marki, rodzaju, designu. Warto jednak zainwestować pieniądze, ponieważ produkt ten może posłużyć długie lata, zarówno nam jak i innym członkom rodziny lub znajomym.
    Dodatkowe akcesoria. Uchwyt na kawę, możliwość dołączenia parasolki, folia zabezpieczająca przed deszczem, torba do wózka, kosz na zakupy, itp. To wszystko bardzo udogodnia użytkowanie.
  • Jak ważny jest wygląd wózka? Wózki dziecięce są rozpatrywane w podobnych kategoriach jak nowe auto czy ekskluzywna torebka. Kolorystyka materiału, wzory, design, wszystko to ma teraz duże znaczenie dla kupujących. W czasach baby boom, kiedy mnóstwo gwiazd i celebrytów chwali się rodzicielstwem w mediach społecznościowych, które są na wyciągnięcie ręki każdego dnia, często klienci inspirują się ich wyborami. To reguła dotycząca zarówno zakupów odzieżowych, gadżetowych, nowych fryzur oraz również wyprawki dziecięcej. Kiedy celebrytka umieści w sieci zdjęcie nowego, pięknego wózka, nasze zainteresowanie nim automatycznie wzrasta. Nierzadko koncentrujemy się tylko na stronie wizualnej, uważając, że to co wybrała gwiazda będzie idealnie pasowało do nas. Trzeba to jednak bardzo dobrze przemyśleć, bo jest to niemały wydatek, a wózek ma być funkcjonalny. Kobiecie z centrum miasta odpowiadają inne modele, niż tej mieszkającej na przedmieściach czy na wsi. Jak ze wszystkim, istotne jest zachowanie zdrowego rozsądku. Wygląd wózka jest ważny, ale na szczęście żyjemy w czasach, gdy piękny design możemy połączyć z funkcjonalnością.

Sklepy dziecięce Warszawa to profesjonalni doradcy i szeroki wachlarz produktów, z których na pewno każdy wymagający klient wybierze coś dla siebie.

Wpis powstał przy współpracy ze sklepem childsplay.pl