Wysokiej jakości uszczelnienia techniczne

Wiele maszyn posiada różnego rodzaju elementy konstrukcyjne, które z czasem mogą się zużywać.

Dlatego też należy przeprowadzać okresowe badania maszyn, pojazdów tak aby wszystko działało jak należy. Oczywiście należy sprawdzać dokładnie wszystkie uszczelnienia, przykładowo samochody posiadają różnego rodzaju uszczelki stosowane przy silniku, które mają za zadanie uszczelnienie komory silnika, w której znajduje się olej mający na celu smarowanie poszczególnych elementów. Oczywiście w tym przypadku należy zwrócić uwagę iż olej z czasem się rozgrzewa, dlatego też uszczelki muszą być przystosowane do działania wysokich temperatur, nie mogą się rozszerzać, nie mogą zmieniać swoich właściwości pod wpływem temperatury. W innych wypadkach, kiedy mamy do czynienia z układami hydraulicznymi uszczelki muszą wytrzymywać wysokie ciśnienie, pod wpływem tego ciśnienia nie mogą się także rozszerzać, co mogłoby doprowadzić do nieszczelności. Jeżeli zastosujemy zwykłą gumę, pod wpływem wyższej temperatury czy też ciśnienia zmienia ona swoje właściwości. Dlatego też nie może być wykorzystywana jako uniwersalny materiał uszczelniający. Wysokiej jakości uszczelnienia techniczne

Oczywiście guma i kauczuk mogą być elementami składowymi materiałów uszczelniających, jednak muszą być one dobrane w taki sposób aby spełniać odpowiednie wymagania.

Mogą być to przykładowo uszczelnienia łożysk, tłoków różnego rodzaju elementów które są w ruchu, dlatego też działają na nie różnego rodzaju siły. Należy oczywiście pamiętać iż uszczelki powinny być bardzo dobrze dopasowane do danego elementu który będą uszczelniały. Naturalnie znajdziemy uszczelki z większą ilością gumy czy też kauczuku, które będą bardziej plastyczne, w innych maszynach lepiej sprawdzą się uszczelki w twarde. Oczywiście różne uszczelnienia techniczne będziemy mogli dobrać w zależności od temperatury, ciśnienia, ale zwracamy także uwagę na to jakie materiały znajdują się w obiegu, jakie ciecze znajdują się w danej maszynie czy też układzie. W przypadku branży chemicznej mogą być to oleje, kwasy, zasady. Warto zwrócić uwagę iż każda uszczelka w całym układzie musi być odporny na działanie tego rodzaju związków.

Artykuł powstał przy współpracy z producentem uszczelnień technicznych https://kedarix.com